A mieinknél az előny

Egygólos előnnyel utazhat április 6-án Orosházára az Eger SBS Eszterházy. A Ligakupa elődöntős párharcának első, megismételt mérkőzésén óriási küzdelemben múlta felül riválisát a megyeszékhelyi férficsapat. A szakemberek egybehangzó véleménye, hogy továbbra is egyenlők az esélyek a döntőbe jutásra.

A szűkös keret továbbra is komoly fejtörést okoz a szakmai stábnak, amely a viharsarkiak elleni mérkőzésre is alaposan rányomta a bélyegét. A mindössze kilenc mezőnyjátékossal harcoló megyeszékhelyi gárda a találkozó utolsó harmadára belefáradt az embert próbáló küzdelembe, s a 41. percben még hétgólos előnyből (21–14) a végére mindössze egy maradt. Keserűségre azonban nincs ok, a csapat mutatott produkciója feltétlen elismerésre méltó, ami azért az orosházi mérkőzésre is szép reményekkel kecsegtet.

A férfi Ligakupa elődöntős párharcának első, megismételt mérkőzésén:
Eger SBS Eszterházy–Orosházi FKSE 26–25 (14–9)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 600 néző. V.: Dobrovits, Tájok.
Eger: REPÓTH – Lezák 2, I. RADOJEVICS 5, BAJORHEGYI, KISS G. 1, Szadovij 4, Antl 4 (2). Csere: Aflitulin 3, Kocsis 3, Dobó 4. Edző: Tóth Edmond.
Orosháza: Miklós – Pásztor M. 3, NÉMETH G. 3, Knezevics 3 (3), Antal 1, MILAS 5 (1), John. Csere: Szabó L. (kapus), Srsen, Ferenczi, Oláh T. 1, Markoszki 2, Tárkányi 2, Morva, Komporály 4, Z. Radojevics 1. Edző: Buday Dániel.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–1, 12. p.: 5–2, 18. p.: 9–4, 24. p.: 11–7, 36. p.: 17–12, 42. p.: 21–15, 48. p.: 24–20, 55. p.: 26–23.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4.
Tóth Edmond: – Jobban játszottunk, mint a két héttel ezelőtti találkozón. Nagyon rányomta a bélyegét a mérkőzésre, hogy rendkívül kevesen vagyunk. Amíg erővel bírtuk, remekül kézilabdáztunk, aztán sajnos elfogytunk. Pozitívan állunk az egygólos előnyhöz, semmivel sem jobb csapat az Orosháza mint mi.
Buday Dániel: – Korrekt, férfias küzdelem zajlott, erre is számítottunk. Lehetett volna rosszabb eredmény is, de az is benne volt, hogy még jobban alakul számunkra a végjáték. Egygólos a hátrányunk, ebből még bármi lehet. Mindkét csapat egyenlő esélyekkel indul Orosházán.

A visszavágót április 6-án, csütörtökön 18 órától rendezik az orosháziaknál.