Molnár vitte be a kegyelemdöfést

A záró negyedórában négygólos hátrányból kapaszkodott vissza az SBS-Eger, majd az utolsó 20 másodpercben két gólt szerezve fordította a maga javára az eredményt Budakalászon. Az első tavaszi győzelem könnyen lehet, hogy a bennmaradást jelenti Lezák Áronék számára.

Két hét kényszerű kihagyást követően, Budakalászon ismét játékra jelentkezett Molnár Balázs. Kiváló balszélsőnk a végjátékban főszereplővé lépett elő: egy másodperccel a végső dudaszó megszólalása előtt ő lőtte a győzelmet jelentő találatot.
A 43. percben még elég reménytelennek tűnő helyzetben voltunk, az addigi legnagyobb különbség (20–16) mutatkozott az eredményjelzőn. Ezzel egyidejűleg azonban fordulóponthoz is érkezett a találkozó: a mieink bő hét perc alatt hat gólt szereztek, s közben egyet sem kaptak, s az utolsó tíz percbe lépve máris mi kerültünk kedvező helyzetbe (20–22). A hazaiak azonban nem adták fel, ismét fordítottak (24–23), 20 másodperccel a vége előtt azonban előbb Rolandas Bernatonis majd a már említett Molnár Balázs is betalált végleg eldöntve ezzel az összecsapást.
Az első tavaszi győzelem könnyen lehet, hogy a bennmaradást jelenti az SBS-Eger számára, amely immár kilenc pontra távolodott a kieső helyektől.

A férfi NB I. 18. fordulójának mérkőzésén:
BUDAKALÁSZ–SBS-EGER 24–25 (12–11)
Budakalász, OMSZK Park, 300 néző. V.: Horváth P., Marton B.
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Tóth Á. 4, HRUSCAK 10 (5), Mazák, Török Á. 2, Koller 2, Váczi M. 2. Csere: Boros T. (kapus), Gábor M. 2, Czina, Nemes R. 2, Simotics. Edző: Forgács Gyula.
EGER: Cvetkovszki – Lezák 6 (2), Tóth A. 1, Schmid 1, FÜZI 7, BERNATONIS 6, Molnár B. 2. Csere: Moscoso (kapus), Kiss G., Sztevanovics 2, Tóth R., Papp G. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3, 12. p.: 5–6, 18. p.: 9–6, 24. p.: 10–10, 36. p.: 15–13, 42. p.: 19–15, 48. p.: 20–19, 54. p.: 22–22.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 7/5, ill. 2/2.

Fotó: Huszár Márk