Munkás meccsen hoztuk az első győzelmet

A kiváló védekezésnek köszönhetően sikerült kevés gólon tartani a riválist. Az Orosháza ellen a gyors ellentámadások hozták meg a szezon első bajnoki győzelmét.

Egészen a 45. percig szinte fej-fej mellett haladt a két csapat. A hazaiak őrizték minimális előnyüket, majd 18–17-es állásról 5–1-es szériával megléptek ellenfelüktől. Az utolsó tíz percre 23–18-as állásnál fordultak a felek, ami már behozhatatlannak bizonyult az orosháziak számára.
Az egri védelem kiválóan állt a lábán, hiszen 53 percig húsz gól alatt tartotta a vendégeket. Támadásban leginkább Molnár Balázs nyújtott kiemelkedőt, aki kilenc találatával a csapat legeredményesebb játékosának bizonyult.
A színes támadójáték ezúttal elmaradt, de a szívünk a helyén volt, ami meghozta a hőn áhított sikert. Köszönjük a buzdítást!
A férfi NB I. 3. fordulójának mérkőzésén:
SBS-EGER–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 27–24 (12–10)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 700 néző. V.: Bìró Á., Kiss O.
EGER: Cvetkovszki – Lezák 4, RÉDEI 4, Schmid, Füzi 3, BERNATONIS 6, MOLNÁR B. 9 (2). Csere: Moscoso (kapus), KISS G., Tóth A., Papp G., Tóth R. 1. Edző: Tóth Edmond.
OROSHÁZA: Herjeczki – Pásztor M. 3, MRSULJA 9, ZUBAI 3, Kancel, Ambrus, Németh L. 3 (1). Csere: Majdán (kapus), Lele 4, Slavuljica 2, Bella, Molnár G., Khaled. Edző: Ratko Djurkovics.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3, 12. p.: 3–5, 18. p.: 7–8, 24. p.: 11–10, 36. p.: 13–11, 42. p.: 16–14, 48. p.: 20–17, 54. p.: 24–20.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1.