Negyven egri gól a kecskeméti kapuban

Parádés első félidei játékának köszönhetően hamar döntésre vitte a Kecskemét elleni találkozót a QHB-Eger. A mieink bő húsz perc után már tíz góllal vezettek, de adódott a mérkőzésnek olyan időszaka, amikor tizenhét gólos egri előny szerepelt az eredményjelzőn.

Nyolc percig tartotta a lépést a Kecskemét az egriekkel (5–5), majd minden túlzás nélkül kijelenthetjük hengerelt a QHB. A kapuban ezúttal Ágoston Áron kapott bizalmat, aki 18 védéssel került a figyelem középpontjába, mint ahogy a védelem is magas színvonalon teljesített, a támadásoknál pedig szinte alig akadt rontott lövés. Bő húsz perc után tíz góllal (17–7), majd a 48. percben már tizenhét találattal (36–19) vezetett a QHB-Eger. Végül negyven gólnál állt meg a “termelés”.
A 22. fordulót követően továbbra is őrizzük vezető helyünket a tabellán.

A férfi NB I/B 22. fordulójában:
QHB-EGER–KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP 40–27 (25–11)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 500 néző. V.: Dulai Á., Pisák B.
EGER: Ágoston – Lezák 5 (2), Kurucz 2 (1), Tóth K. 3, Döme 4, Schekk 6, Kepess 5. Csere: Marczika (kapus), Kiss G., Kerezsi 1, Rozner 4, Fórizs 1, Juhász P. 2, Száva 7. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3, 12. p.: 7–6, 18. p.: 13–7, 24. p.: 18–8, 36. p.: 28–13, 42. p.: 31–17, 48. p.: 36–19, 54. p.: 39–23.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3.