Negyven percig élt a remény

Az NB I.-es tagság meghosszabbításáért küzdő egriek mindent kiadtak magukból. A világsztárokat felsorakoztató OTP Bank-Pick Szeged az utolsó negyedórában tette magabiztossá győzelmét. Ebből a teljesítményből lehet erőt meríteni a bajnoki hajrára.

A vendégeknél Bánhidi Bence, Szita Zoltán és Emil Imsgard maradt ki a keretből, míg a hazaiaknál a szemsérüléssel bajlódó Marczika Barnabás nem léphetett pályára.
Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, ha az adódó lehetőségekkel jobban sáfárkodnak a mieink, előnnyel vonulhattunk volna pihenőre.
Fordulat a 40. perc után következett. Tóvizi Tamás ötödik találatával 21–20-ra vezettünk, majd a fáradtságból adódó hibáinkat kihasználva az ihletett formában játszó Sebastian Frimmel és Dean Bombac góljaival a vendégek kerültek lépéselőnybe. Nyílni kezdett az olló, s a hazaiak ekkor már nem tudták féken tartani a szegedi rohamokat. Végül magabiztos vendéggyőzelem született, miközben az egriek teljesítményét is dicséret illeti.

A férfi NB I. 23. fordulójának mérkőzésén:
QHB-EGER–OTP BANK-PICK SZEGED 29–36 (16–17)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 800 néző. V: Sándor Gy., Szabó B.
EGER: Ágoston – Lezák, Nastaj 2, Kiss G., Zennadi 3, F. Silva 3 (1), TÓTH K. 6. Csere: Száva 1, Maracskó 1, TÓVIZI 6, Bajus 2, Kavin 3, Döme 1, Boros B. 1. Edző: Tóth Edmond
SZEGED: MIKLER – Sostaric 4, Garciandia 3, Martins 2, Gaber 3, Mackovsek 1, Jelinic 2. Csere: NAGY M. (kapus), Kalaras 1, Szilágyi B. 1, Stepancic 2, Bodó R. 1, BOMBAC 8, FRIMMEL 7, Molina 1. Edző: Kárpáti Krisztián
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–4, 12. p.: 6–6, 18. p.: 10–11, 24. p.: 13–14, 36. p.: 20–19, 42. p.: 22–23, 48. p.: 24–28, 54. p.: 26–32.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/–.