Nem adta olcsón a bőrét az Ózd

A vártnál nehezebb győzelmet aratott a QHB-Eger a vendég Ózdi KC ellen. A szomszédvári rangadón szívós ellenfélnek bizonyult a borsodi gárda. A sikert Marczika Barnabás egészpályás gólja koronázta meg.

Az első öt egri találat Schekk András nevéhez fűződött. A kiváló balátlövő góljainak köszönhetően hét perc alatt négygólos előnyt (5–1) szerzett a házigazda, majd a 11. percben már 7–2-re vezettek a mieink. Az álomszerű kezdés után azonban visszább vett lendületéből a házigazda, s a hősiesen küzdő borsodiak a 23. percben egyenlítettek (11–11), sőt a félidő hajrájára kétgólos előnyt (12–14) szereztek. Tóth Edmond edző időkérését követően új lendületet vettek Tóth Károlyék, s a szünetre már egri vezetésnél vonulhattak a csapatok.
A fordulást követően továbbra ragadt ellenfelére az Ózd, de a hazaiak diktálták a tempót. Az utolsó negyedórára újra öt gólra nőtt az egriek előnye (26–21), s innen már nem volt visszaút a borsodiaknak. A győzelmet az ezúttal 38 százalékos hatékonysággal védő Marczika Barnabás egészpályás gólja koronázta meg.
A forduló rangadóján a legfőbb riválisunknak számító PLER-Budapest 24–17-re legyőzte a harmadik helyen álló BFKA-Veszprém csapatát, így az akadémisták lépéshátrányba kerültek a két bajnokaspiránssal szemben.

A férfi NB I/B 24. fordulójának mérkőzésén:
QHB-EGER–ÓAM-ÓZDI KC 32–27 (16–15)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 700 néző. V.: Gulybán O., Juhász D.
EGER: Ágoston – Lezák 3 (2), Kurucz 3, Kiss G., Kerezsi, Schekk 7, Tóth K. 5. Csere: Marczika 1 (kapus), Döme 4, Kepess 4, Tóvizi 2, Száva 1, Rozner, Fórizs, Vrhovina 2. Edző: Tóth Edmond
ÓZD: Moscoso – Jancsó 1 (1), Kovács L. 4, Veres B. 3, Molnár G. 2, Tóth M. 1, Péter D. 2. Csere: Jónás (kapus), Csépányi 3, Jaros 4, Bárdos 7 (6). Edző: Kocsis Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1, 12. p.: 7–4, 18. p.: 9–8, 24. p.: 11–11, 36. p.: 19–18, 42. p.: 22–20, 48. p.: 27–22, 54. p.: 29–25.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 9/7.