Nem adtuk fel, de hiába

Takács Bence kék lapos büntetése után sem roppant össze a megyeszékhelyi gárda Cegléden. Óriási küzdelemben, többször is vert helyzetből állt fel a DVTK-Eger, pontot azonban nem sikerült szerezni a Pest megyei városban.

Rédei István sérült hasfala nem jött teljesen rendbe, így az egyetlen balkezes átlövőnk nélkül igyekeztünk felvenni a versenyt a hazaiakkal. A 6. percben jártunk amikor Dobó Zsolt révén megszületett az első egri gól, a hazaiak azonban ekkor már három találatnál jártak. A gyengébb rajt meghatározta a találkozó további alakulását, a mieink futottak az eredmény után. Ugyan többször is sikerült felzárkózni egy találatra, ám akadt olyan időszak is, amikor ötgólos ceglédi előnyt mutatott az eredményjelző. Óriási becsvággyal kézilabdáztak a mieink, s a hibák ellenére végig megőrizték a tartásukat.
A 48. percben 25–22-es állásnál Takács Bence fegyelmezetlensége miatt kerültünk még nehezebb helyzetbe. Irányítónk a kispadon ülve kapott piros, majd kék lapot, a hivatalos indoklás szerint a játékvezetők megsértéséért. Tovább fogyatkozott a maroknyi egri sereg, amely a végjátékban 4–1-es szériával ugyan egy gólra ismét felzárkózott, az utolsó 40 másodpercre azonban „lenyelte” a labdát a Cegléd.

A férfi NB I 9. fordulójában:

CEGLÉDI KKSE–DVTK-EGER 30–29 (16–15)
Cegléd, 700 néző. V.: Bíró Á., Kiss O.
CEGLÉD: TAMÁSI – Hódi 2, Gábor 2, JUHÁSZ K. 6, Szabó B. 2, Zobec 3, Kecskeméti 3. Csere: Mojszilov (kapus), Müller 1, RADNIC 5, Hajdu T. 2, Vucskovics 1, Pocsai 3 (3). Edző: Jakab László.
EGER: LORGER – Lezák, Dobó Zs. 4, Takács 3, HEGEDÜS M. 6, BERNATONIS 7, Szepesi I. 2 (2). Csere: Repóth (kapus), Bajorhegyi, Kiss G., Füzi 2, Molnár B. 5. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2, 12. p.: 7–4, 18. p.: 9–7, 24. p.: 13–11, 36. p.: 20–17, 42. p.: 24–19, 48. p.: 26–22, 54. p.: 29–26.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2.