Nem dőlünk a kardunkba

Ezúttal távol álltunk attól, hogy borítsuk a papírformát, de emiatt nem kezdünk önmarcangolásba. A három meghatározó játékosa nélkül pályára lépő SBS-Eger könnyű prédának számított a hetek óta remek formában kézilabdázó fürediek számára. Mi gyorsan lezártuk ezt a találkozót, már előre tekintünk.

Kiss Gergő, Rédei István és Szuharev Lev hiányában ezúttal is szokatlan hadrendben kezdte a találkozót az SBS-Eger. Támadásban előfordult, hogy Szepesi Noel, Simon Machác és Kovács Márk személyében három beálló egyszerre volt a pályán. A küzdelemben azonban egyre inkább felörlődtek a mieink, az elkövetett hibákat pedig könyörtelenül kihasználta a Füred. Így utólag kijelenthetjük, már az első félidőben megpecsételődött a sorsunk.
A hazaiak hamar kezükbe vették az irányítást. Szöllősi Balázsék fokozatosan növelték előnyüket, a 27. percben már kétszámjegyű különbség (19–9) szerepelt az eredményjelzőn. A szünet után ugyan kiegyenlítettebbé vált a küzdelem, az utolsó öt percben azonban ismét rákapcsolt a BKSE, s a végére tovább növelte előnyét.

A férfi NB I. 12. fordulójából pótolt mérkőzésen:
BALATONFÜREDI KSE–SBE-EGER 39–25 (22–11)
Balatonfüred, Szabadidőközpont, zárt kapuk mögött. V.: Bujdosó M., Horváth V.
BALATONFÜRED: Bősz – P. Rodríguez, Malinovic 3, SZÖLLŐSI B. 9 (3), TOPIC 7, Varga M. 1, Bóka 2. Csere: Lakatos K. (kapus), KEMÉNY L. 6, Dénes J., Határ 3, Brandt 2 (1), Szmetán 1, Szűcs 2, Ág 2, Draskovics 1. Edző: György László
EGER: Balogh T. – Lezák 5 (3), Szepesi N., KOVÁCS M. 3, Machác 2, SCHMID 4, TÓTH R. 5 (2) Csere: MOSCOSO (kapus), Bernatonis 2, Holdosi 2, Tóvizi, Száva 2, Mándy. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–2, 12. p.: 9–4, 18. p.: 12–6, 24. p.: 17–8, 36. p.: 26–14, 42. p.: 28–18, 48. p.: 30–20, 54. p.: 32–22.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/5.

Fotó: Bók Tamás