Nem érdemeltünk vereséget

Két másodpercen múlt a pontszerzés Komlón. Az SBS-Eger heroikus küzdelemben maradt alul Baranyában úgy, hogy a második félidő közepén piros lap miatt Kiss Gergőt, majd a hajrában Simon Machácot is elveszítette.

Pulay Gábor betegség miatt nem tarthatott a csapattal, így mindössze tizenkét mezőnyjátékossal vágott neki a baranyai túrának az Eger.
A mérkőzés nagy részében a hazaiak diktálták a tempót, de négy gólnál nagyobb különbség nem alakult ki. Az utolsó bő húsz percben nagy hajrát nyitottak a mieink. A 37. percben még 21–17-re a hazaiak vezettek, majd a 43. percben 24–24-es állásnál sikerült először egyenlíteni. A komlóiak újra és újra vezetést szereztek, de 13 másodperccel a vége előtt ismét döntetlen állás (32–32) szerepelt az eredményjelzőn. Időkérés után az utolsó támadást a hazaiak vezethették, a győztes gólt két másodperccel a végső dudaszó megszólalása előtt Srecko Jerkivoc szerezte.
Kiss Gergőt piros lap miatt a 44., Simon Machácot az 54. percben veszítettük el. A végjátékban óriásit küzdött a csapat, mégis üres kézzel térhetünk haza.

A férfi NB I. 6. fordulójának mérkőzésén:
SPORT36-KOMLÓ–SBS-EGER 33–32 (16–14)
Komló, Sportközpont, 300 néző. V.: Paska D., Vastag S.
KOMLÓ: Granic – Vaskó 2, SZUNAJKO F. 5, Takács B. 3 (2), JÓGA 4, JERKOVIC 8, Orbán B. 2. Csere: PÁSZTOR I. 1 (kapus), Zobec 1, GRÜNFELDER 2, Urbán E. 3, Melnyicsuk 1, Vranac 1. Edző: Kilvinger Bálint
EGER: Balogh T. – TÓTH R. 7 (4), Szuharev 2, MACHÁC 6, Kiss G., BERNATONIS 6, Száva. Csere: Seprős (kapus), Holdosi 1, Tóvizi T. 1, Kovács M. 1, LEZÁK 8, Szepesi N. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2, 12. p.: 7–6, 18. perc: 10–9, 24. p.: 13–10, 36. p.: 19–17, 42. p.: 24–22, 48. p.: 26–25, 54. p.: 29–28
Kiállítások: 10, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/4.

Fotó: Bók Tamás