Nem ezt érdemeltük

„Rendkívül bosszús vagyok amiatt, hogy rendre ilyen helyzetekbe kerülünk, és a játékvezetők nekünk magyarázkodnak a mérkőzések után” – ezekkel a szavakkal kezdte sajtótájékoztatóját Tóth Edmond, a Budakalászon elveszített bajnoki mérkőzést (30–28) követően. Forgács Gyula, a hazaiak trénere megerősítette: jó adag szerencse is kellett a győzelmükhöz.

Tóth Edmond, az Eger SBS Eszterházy vezetőedzője: – Rendkívül bosszús vagyok amiatt, hogy rendre ilyen helyzetekbe kerülünk, és a játékvezetők nekünk magyarázkodnak a mérkőzések után. Ezer sebből vérzünk, épp hogy ki tudunk állni, végig küzdjük a mérkőzést, a játékosaim szívüket-lelküket kiteszik a pályára, majd ezt kapjuk. Ettől azért többet érdemeltünk volna, kezd egyre inkább betelni a pohár. Sajnálom a játékosaimat, s mindenkit aki szívügyének érzi az egri férfi kézilabdát, mert nem ez az első eset, hogy így alakul a mérkőzésünk. Szerencsére az ősszel olyan sikersorozatot vittünk véghez a szurkolókkal, aminek köszönhetően még manapság is tisztes távolságban vagyunk a kieséstől. Dolgozunk tovább és reméljük, hogy legközelebb már nem minket tesznek a rossz oldalra.

Forgács Gyula, a CYEB Budakalász vezetőedzője: – Amilyen helyzetben vannak az egriek, megemelem a kalapom előttünk, mert az utolsó verejtékig, becsületesen küzdöttek. Mi hazai pályán már hetek óta keressük önmagunkat, rossz tempóban kézilabdázunk. Óva intettem a játékosaimat attól, hogy félvállról vegyék az Egert, mert az könnyen visszaüthet. Csak az utolsó percekben kézilabdáztunk úgy, ahogy azt elterveztük, s ezzel nagyon nehézzé tettük a találkozót. Abban, hogy ezt a meccset sikerült megnyernünk, óriási szerencsénk is volt. Az előttünk álló hosszabb szünetben igyekszünk rendbe szedni magunkat.

Vaskó Péter, az egriek jobbszélsője: – Taktikailag igyekeztünk nagyon alaposan felkészülni, pontosan tudtuk a kalásziak erősségeiket. Az elképzeléseinket sikerült is megvalósítani, egészen a végjátékig nekünk állt a zászló. Az utolsó percekben ismét pechesek voltunk. Minden elismerésem a társaimnak, akik egytől-egyig hatalmas sportemberek. Győzelmet érdemeltünk volna.

Leimeter Csaba, a budakalásziak jobbátlövője: – Minden elismerésem az egrieknek, hatalmasat küzdöttek. Megbeszéltünk, hogy igyekszünk majd fárasztani a vendégeket, látjuk hogy kevesen vannak, nagy tempót kell diktálni. Ebből azonban kevés valósult meg, nagyon kellemetlen ellenféllel találtuk szembe magunkat. A ziccereket kihagytuk, amivel élt a vendégcsapat.