Nem okozott gondot a Nyíregyháza

Harmadik csoportmérkőzését is megnyerte az SBS-Eger a Szerencsejáték Zrt. által támogatott Ligakupa „D” jelű négyesében. A találkozó hajrájában már nyolc góllal is vezettek a mieink Nyíregyházán, végül ötgólos különbséggel zártuk az összecsapást.

Egri részről Rédei István kisebb sérülés, míg Száva Máté taktikai okok miatt nem szerepelt a 2021-es év első tétmérkőzésén. Az NB I/B-s szabolcsiak hatalmas bizonyítási vággyal vetették magukat a küzdelembe, a lendületük azonban szűk tíz perc után alábbhagyott. A mieink 6–2-es állásról előbb egyenlítettek, majd negyedóra játék után a vezetést is átvették (7–8). A folytatásban már végig a vendégeknél volt az előny, a legnagyobb különbség az 54. percben mutatkozott (22–30), innen sikerült kozmetikázni az eredményen a szabolcsiaknak.
Az SBS-Eger harmadik csoportmérkőzését is megnyerte, így immár karnyújtásnyira van a negyeddöntős szerepléstől. A két csapat pénteken 18 órától ismét egymásnak feszül, ám ezúttal a Kemény Ferenc Sportcsarnokban.

A Szerencsejáték Zrt. Ligakupa D-csoportja 2. fordulójának mérkőzésén:
NYÍREGYHÁZI KC–SBS-EGER 27–32 (12–15)
Nyíregyháza, Continental Aréna, zárt kapuk mögött. V.: Győr Á., Hadas D.
EGER: Balogh T. – Lezák 7 (1), Szuharev 4, Tóth R. 4 (1), Szepesi N. 2, Schmid 3, Holdosi 6. Csere: Moscoso (kapus), Kiss G., Tóvizi 3, Kovács M., Mándy 3. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1, 12. p.: 6–4, 18. p.: 7–9, 24. p.: 10–11, 36. p.: 14–16, 42. p.: 18–21, 48. p.: 20–28, 54. p.: 23–30.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2.