Nem sikerült a bravúr, elbuktuk a rangadót

Az év mérkőzésének kikiáltott hétvégi rangadón az SBS Eger Eszterházy az egy ponttal lemaradó Balmazújváros csapatát fogadta a Körcsarnokban. A sorsdöntő találkozón a házigazdák három góllal maradtak alul és a tabellán is váltották egymást a csapatok.

SBS Eger-Eszterházy SzSE–Kőnig Trade-Balmazújvárosi KK 18:21 (12:13)
Eger, körcsarnok, 1000 néző. V.: Andorka M., Hucker R.

Eger: Kőrizs – Lezák 2, Padla 5, Kiss G. 1, Kocsis Cs. 3, Szabó P. 5 (1), Pálos 2. Cs.: Repóth (kapus), Szűcs, Pánczél, Szabó T., Szilágyi, Zalai. Edző: Csík János.
Balmazújváros: Knezevic – Nagy N., Balázs S., Hajdu T. 3, Pavlovics 3, István P. 4, Minegász 2. Cs.: Pajkó (kapus), Kovacech, Strbac 2, Szabó B. 3, Füleki 1, Dioris 2, Herczinger 2. Edző: Füzesi Ferenc.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 4:3, 12. p.: 7:5, 18. p.: 10:8, 24. p.: 11:11, 36. p.: 13:14, 42. p.: 15:15, 48. p.: 16:18, 54. p.: 16:19.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/–.

A Körcsarnokban rég nem látott hangulat uralkodott a várva várt rangadón, a nézők színültig megtöltötték a lelátót. Balmazújvárosból is rengeteg szurkoló érkezett, de az egri közönséget is a helyszínre vonzotta a találkozó, amelynek tétje a feljutás lehet.

Az első félidő jól indult a hazai csapat számára, jó iramban kezdett az Eger. Az első öt percben szinte minden akció góllal végződött, Szabó Péter elemében volt. A 6. percben váratlan emberelőnyhöz jutottak a házigazdák, az balmazi István Péter ütésért kapott piros lapot. Ezt az előnyt nem sikerült kihasználni, a vendégek egyenlítettek, majd a folytatásban Pálos és Padla is betalált.

7-4-es állásnál a Füzesi Ferenc, a vendégek edzője időt kért, de ez nem hozott különösebb változást. Repóth védéseivel, a támadásban Padla és Pálos góljaival továbbra is 2-3 gólos előnyt tartott az Eger.

Csík János időkérése, a 20. perc után fordulat jött, az újvárosiak 10-7-ről 10-10-re egyenlítettek. Repóth továbbra is kiválóan hárított a félidő végén, azonban a vendégek az egyenlítés után megszerezték a vezetést. A csapatok 12-13-as állásnál mentek szünetre.

A szünetben a Hunyadi Mátyás Általános Iskola és a Tinódi Sebestyén Általános Iskola utánpótlás játékosai álltak pályára és egy rövid szivacskézilabda mérkőzésen mutatták meg tehetségüket.

A második félidőt emberelőnnyel kezdtük, de ezt nem sikerült gólra váltani, a vendégek két góllal elléptek. Az Eger játékán érződött az idegesség, többet hibáztak, a vendégek kapujában Pajkó nagyon jól védett. A 38. percben Szabó Péter egyenlíteni tudott (14-14), majd Kocsis Csabának sikerült megszereznie a vezetést, Repóth pedig hétméterest hárított. Ezt követően azonban hullámvölgybe került az Eger, a Balmazújvárosnak ismét sikerült az egyenlítés, majd beállós gólokkal átvették a vezetést. (16-18)

A folytatásban mindkét oldalon hétméterest hárítottak a kapusok, nem sikerült a hazaiaknak a felzárkózás. Az egri csapat folyamatosan futott az eredmény után, ekkor Csík János időt kért, de ennek ellenére két támadás is eredménytelen maradt. A hazai csapat percekig gólképtelen volt.

Hét perccel a mérkőzés vége előtt már háromgólos előnyre tett szert a vendégcsapat, amikor is Szabó Péter piros lapot kapott és a hazaiak emberhátrányba kerültek. Ennek ellenére eredményesen kivédekezték a következő támadást, sőt Kocsis révén szépíteni is tudott az Eger. (18-19) Ekkor még a hazai szurkolók még bizakodhattak.

Négy és fél perccel a vége előtt Füzesi Ferenc időt kért, ezt követően két gólt is szereztek a vendégek, a mieinknek nem sikerült a gólszerzés, Pajkó eredményesen hárított. Az egriek feszült, ideges játékot produkáltak, több hibát is elkövettek, amiért súlyos árat fizettek.

A rangadót a Balmazújváros három góllal, 18-21-re megnyerte, az egri csapatnak nem sikerült a bravúr. A csapatok váltották egymást a tabellán, a Kőnig-Trade-Balmazújvárosi KK ismét átvette a vezetést egy ponttal, az SBS Eger Eszterházy a második helyen áll.