Nem sikerült feltartóztatni a Füredet

Az utolsó húsz percben tette magabiztossá győzelmét a Balatonfüred. Csapatunk a mérkőzés döntő részében állta a sarat, a hajrában a legfiatalabbak is belekóstolhattak a találkozó ritmusába.

Habár kifejezetten színes támadójátékkal rukkoltak elő Füzi Dánielék, a védekezés hatékonysága nem érte el a kellő szintet, ami végül a vesztünket okozta a Balaton partján. A 42. percben 21–19-es állásnál fogyott el az erő, a hajrában már alig-alig sikerült feltartóztatni a lendületes hazai gárdát. Végig futottunk az eredmény után, ami a végjátékra felőrölte a maroknyi seregünket. A Balatonfüred húzóemberei amikor kellett, kiválóan teljesítettek.

A férfi NB I. 4. fordulójának mérkőzésén:
BALATONFÜREDI KSE–SBS-EGER 32–25 (16–13)
Balatonfüred, 500 néző. V.: Hargitai G., Markó G.
BALATONFÜRED: Fazekas – Pedro Rodríguez 3 (2), KEMÉNY 3, TOPICS 4, SINKEL 4, SZÖLLŐSI B. 4, Bóka 1. Csere: BŐSZ 1, Andó (kapusok), Vajda, Déber, Németh B. 1, Sztevanovics 2, Ág 2, MÁTHÉ 5, Jiménez 2 (1). Edző: Csoknyai István.
EGER: Cvetkovszki – LEZÁK 4 (2), Tóth A. 1, SCHMID 5, FÜZI 7, Bernatonis 2, Molnár B. 2. Csere: Moscoso (kapus), Kiss G., Péter D., Szepesi N., Tóth R. 1 (1), RÉDEI 3, Hajas, Mándy, Papp G. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1, 12. p.: 8–3, 18. p.: 11–8, 24. p.: 13–10, 36. p.: 20–16, 42. p.: 21–19, 48. p.: 25–19, 54. p.: 27–22.
Kiállítások: 10, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3.