Nem termett babér a Mezőkövesdnek

Harmadik hazai mérkőzésén második győzelmét aratta az NB I-es újonc Eger SBS Eszterházy, amely a 8. fordulóban a szomszédvár Mezőkövesd csapatát keserítette.

A férfi NB I 8. fordulójának mérkőzésén:

Eger SBS Eszterházy–Mezőkövesdi KC 25:23 (14:10)

Eger, körcsarnok, 850 néző. V.: Horváth P., Marton B.

Eger: KOVÁCS J. – Vancsics 3, Padla 3 (1), BAJORHEGYI, DOBÓ ZS. 5, Takács 1, Iváncsik Á. 2. Cs.: Radulescu (kapus), DIMITROVSZKI 6, Lezák, Halász, Szűcs, Szilágyi D., SZABÓ P. 5 (1). Edző: Rosta István.

Mezőkövesd: Volarevic – Benis 2, Kozina 1, RADNIC 7, Antal 2, Hajdu G. 4, Szepesi 3 (2). Cs.: Holló B., Liszkai (kapusok), Grünfelder, Csirics 3, Trivkovics 1, Füstös, Kiss R., Molnár F. Edző: Skaliczki László.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:2, 12. p.: 5:4, 18. p.: 11:4, 24. p.: 13:6, 36. p.: 15:12, 42. p.: 18:14, 48. p.: 20:19, 54. p.: 23:20.

Kiállítások: 14, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2.

Percek alatt kétgólos előnyt szerzett a vendégcsapat, örömük azonban nem tartott sokáig. A hetek óta remek formában kézilabdázó Dobó Zsolt hathatós közreműködésével gyorsan fordított az Eger, s bő negyedóra játék után már jelentős előnyt harcolt ki magának a házigazda. A legnagyobb különbség a 19. percben mutatkozott, amikor nyolcgólos (12:4) hazai vezetés díszelgett az eredményjelzőn. A védelem remekül állt a lábán, 25 perc alatt mindössze hatszor vette be Kovács János kapuját a matyó gárda. Sejteni lehetett, hogy a második félidőben már nem tudja tartani ezt a hihetetlen hőfokot a házigazda, s a 48. percben utól is érte ellenfelét (19:19) az MKC. A vezetést azonban nem sikerült átvenni a vendégeknek, a végjátékban pedig jól sáfárkodott a lehetőségeivel az Eger. A végig remeklő Vasko Dimitrovszki (képünkön) utolsó mérkőzését játszotta az egri csapatban. A macedón beálló családi okokra hivatkozva kérte, hogy bontsák fel a szerződését, mert szeretne hazamenni a családjához.

Rosta István: – Az első félidő az egri időszakom legjobb harminc perce volt. Okosan és határtalan lelkesedéssel kézilabdáztunk. Később már kicsit fáradtuk, kulcsjátékosaink hiányoztak. A közönséggel kapcsolatban pedig továbbra is keresem a jelzőket. Csukás István egyik versikéje jut eszembe, Sün Balázsról. Kicsi nekünk ez a ház!

Skaliczki László: – Kezdetben nagyon jól ráérzett az Eger arra a tempóra, amivel érvényesíteni tudta az akaratát. Mi a sérülések miatt sem tudtunk kellően kibontakozni. A szünet után csináltunk egy huszáros hajrát, a második játékrészben már az a Mezőkövesd volt a pályán amelyiket látni szerettem volna. A végén a kapufa is kibabrált velünk.

A 8. forduló további eredményei: Cegléd–Csurgó 25:27, Balmazújváros–Szeged 25:28, Komló–PLER-Budapest 25:21, Orosháza–Tatabánya 21:21, Vác–Gyöngyös 30:23.