Nyúl helyett a Hajdúnánás érkezik

Húsvéti ajándékként az SBS Eger-Eszterházy csapata március utolsó szombatján egy mérkőzéssel kedveskedik szurkolóinak. Az ellenfél ezúttal a Hajdúnánás együttese lesz. Tekintsük át ellenfelünk tavaszi szereplését, illetve az egymás elleni küzdelmek mérlegét.

A nánásiak jelenleg négy győzelemmel, egy döntetlennel és tizenegy vereséggel, a tabella 10. helyéről nézhetnek az összecsapás elé. A tavaszi mérlegük megegyezik egyletünkével, vagyis három győzelem (Hajdúböszörmény, Gödöllő és Balassagyarmat ellen) és két vereség (Törökszentmiklós és Mizse ellen) szerepel a nevük mellett.

Az egymás elleni küzdelemben 2:1 arányban az egriek vezetnek. A legutóbbi derbin otthonában győztük le következő ellenfelünket 19-23-ra. Legeredményesebb játékosuk Nigrinyi Tibor és Tatai Olivér.

Nosztalgiaként tekintsünk vissza az őszi mérkőzésre:

„A hajdúsági városban nem sokkal 17 óra előtt megtelt a lelátó. A mérkőzés jó hangulatban kezdődött köszönhetően a 200 lelkes nánási szurkolónak, de akadtak egri szimpatizánsok is a nézőtéren.

Az első félidő eleje igen gólszegény volt, hiszen a 6. percben még csak 3 gól esett. Ezt követően felpörögtek az események,  sajnos azonban nem egri szemszögből. A hazai gárda szépen fokozatosan átvette a vezetést, melyet egészen  a 48. percig tartani tudtak és volt, hogy már 5 találattal is elhúztak. A mérkőzés első 40 percében önmaga árnyéka volt a csapat, elkapkodott támadások, kevésbé összeállt védelem jellemezte játékunkat. A második félidő közepén azonban történt valami az Eger-Eszterházyval. A csapatot mintha kicserélték volna és a fiúk átkapcsoltak egy egészen más fokozatba. Kiss Gergő végleges kiállítását követően,  valamint a csereként beállt Repóth Dani bravúros védéseinek köszönhetően körülbelül 12 percig nem tudott gólt lőni a Hajdúnánás, nálunk pedig szépen folytatódott a gólgyártás. A véghajrába így már megnyugtató 5 gólos előnnyel érkezhettek az Iványi-tanítványok, amelyből négyet sikerült a végéig megtartani. Őszintén állíthatom, hogy nézőként nem hittem a szememnek. Amit a fiúk az utolsó 12 percben műveltek az csodálatos volt.

A mérkőzést követően Iványi Bálinttól próbáltunk magyarázatot kapni a történtekre. A vezető edző a következőképpen értékelt:

„Az első félidőben nagyon gyengén játszottunk, egyénileg próbáltuk megoldani a helyzeteket. Úgy gondolom ekkor még bennünk volt kicsit a Balmazújváros elleni pofon, melyen talán a második félidőre sikerült átlépni. A 40. percben Kiss Gergő kiállítását követően varázsütésre, elkezdett működni az 5:1-es védekezésünk olyan szempontból, hogy sokkal agresszívebbek lettünk. kapusteljesítményünk is feljavult, ebből tudtunk indításos gólokat lőni és szerencsére kijött a kondicionális fölényünk is. Továbbra is úgy vélem, hogy Hajdúnánáson nagyon nehéz nyerni, sokkal jobb csapat lett tavaly óta, de örülök neki, hogy ha nehezen is, de begyűjtöttük az értékes két pontot idegenben.”