Örülünk, hogy ismét a pályán lehettünk

Több mint két hónap kényszerű kihagyást követően a címvédő Telekom Veszprém elleni mérkőzéssel kapcsolódott be ismét a bajnoki körforgásba az SBS-Eger. A zártkapus találkozót meggyőző fölénnyel nyerte a bakonyi gárda, a mieink bő húsz percig tartották a lépést a világsztárokkal.

Ahogy Tóth Edmond vezetőedző fogalmazott, az edzések mellett leginkább a mérkőzések segítik majd, hogy a játékosok a koronavírus-fertőzésből felépülve visszanyerjék állóképességüket és ismét felvegyék a bajnoki találkozók hőfokát. Kiss Gergőék elsőre mindjárt a legerősebb ellenféllel szemben mérhették le hol is tartanak, s milyen hosszú utat kell még bejárniuk, hogy ismét a legjobb formájukban léphessenek parkettre.
Csapatunk bő húsz percig tartotta a lépést a Veszprémmel (12–14), majd elkezdett nyílni az a bizonyos olló. A Simon Machaccsal szemben szabálytalankodó és piros lappal kiállított Székely Mártont ugyan már a 6. percben elveszítette a vendégcsapat, de a helyére érkező szerb válogatott hálóőrrel, Vladimir Cuparával sem gyengült a Telekom. A gyors ellentámadásokból Gasper Marguc és Dejan Manaskov szaporította a veszprémi találatok számát, s már a szünetre nyolcgólos előnnyel vonulhatott a címvédő.
A második félidő már egyértelműen a vendégekről szólt. Andreas Nilssonék 16–22-es állásról 10–1-es rohammal növelték előnyüket, s a folytatásban már csak az volt a kérdés, hogy vajon mekkora különbséggel nyeri a találkozót David Davis edző együttese.

A férfi NB I. 4. fordulójának mérkőzésén:
SBS-EGER–TELEKOM VESZPRÉM 21–40 (12–20)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V: Sándor L., Szikszay Cs.
EGER: Balogh T. 2 – Tóth R. 3 (1), Machac 2, Szuharev 2, Kiss G., Schmid, Holdosi 1. Csere: Moscoso (kapus), Lezák 4 (2), Bernatonis 3, Rédei, Kovács M. 2, Száva, Tóvizi 1, Mándy, Szepesi N. 1. Edző: Tóth Edmond.
VESZPRÉM: Székely M. – MARGUC 7, Tonnesen 5, Nenadics 4, Moraes 3, Markussen 1, MANASKOV 9. Csere: Cupara (kapus), Ligetvári, Lauge 2, NILSSON 7, Borozan 2. Edző: David Davis.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3, 12. p.: 4–8, 18. p.: 8–11, 24. p.: 12–17, 36. p.: 16–22, 42. p.: 16–27, 48. p.: 17–32, 54. p.: 19–36.
Kiállítások: –, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. –.