Ott vagyunk a legjobb négy között

Lemásolta a két csapat a pestszentimrei mérkőzést a Ligakupa negyeddöntőjének egri visszavágóján. Az SBS-Eger ellentmondást nem tűrően kezdett, majd a végjátékra alább hagyott a koncentráció és zárkózni tudott a PLER-Budapest. A mieink továbbjutása nem forgott veszélyben.

A 12. percben már 6–0-ra vezetett az Eger, a vendégek ezt követően szerezték első góljukat. Moscoso Péter bravúrok egész sorát mutatta be a kapuban, a mérkőzés egészét tekintve harmincnégy lövésből tizenkettőt hárított. A 20. percre ugyan sikerült három gólra faragni a hátrányt a vendégeknek (9–6), de a szünetre ismét jelentősebb előnyt dolgozott ki magának a házigazda.
A fordulást követően csendes mederben csordogált a mérkőzést, egészen az 52. percig állandósult az egriek 6–8 gólos előnye. A hajrába fordulva Szepesi Noel sérülése borzolta a kedélyeket, beállósunk szemébe ugyanis belekapott a vendégek egyik játékosa. Az eset után Noel már nem tudott visszatérni a pályára, a mérkőzés után alapos vizsgálatokra az egri kórházba szállították. A találkozó további alakulására rányomta a bélyegét a szerencsétlen szituáció, alábbhagyott a koncentráció, így faragni tudott hátrányából a vendégcsapat.
A visszavágón megismétlődött a pestszentimrei 24–22-es egri siker, így Lezák Áronék kettős győzelemmel léptek a legjobb négy mezőnyébe.

A Szerencsejáték ZRT. férfi Ligakupa negyeddöntő 2. mérkőzése:
SBS-EGER–PLER-BUDAPEST 24–22 (14–8)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V.: Paska D., Vastag S.
EGER: Moscoso – Tóth R. 3, Rédei 1, Szepesi N. 1, Kovács M., Tóvizi 2, Száva 2. Csere: Lezák 5 (2), Mándy 4, Schmid, Szuharev 5, Holdosi 1. Edző: Tóth Edmond
PLER: Andorka – Rozner, Tóth D. 1, Bak 1, Horváth D. 3, Székely 2 (1), Vìzler 2. Csere: Farkas T. 1, Kavin 1, Takó 3, Fekete Á. 2, Schmidt 1, Fodor 4, Turcsán 1. Edző: Laurencz Szabolcs
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–0, 12. p.: 6–0, 18. p.: 9–4, 24. p.: 11–8, 36. p.: 17–10, 42. p.: 19–13, 48. p.: 22–15, 54. p.: 22–19.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1.
Továbbjutott: az SBS-Eger kettős győzelemmel 48–44-es összesítéssel.