Ötvenöt percig állt a zászló

Mindössze két mezőnycserével, szívvel-lélekkel küzdött a budakalászi találkozón az Eger SBS Eszterházy, a végjátékban azonban ismét áldozattá váltak a mieink. Andrej Petro és Szepesi István piros lapos kiállítását követően, az utolsó öt percben négygólos hátrányból fordított a házigazda.

Az egyébként védekező Kiss Gergő ezúttal balátlövőként is szerepelt, miután Inal Aflitulin és Füzi Dániel mellett Szabó Péter és Dobó Zsolt sem állhatott Tóth Edmond vezetőedző rendelkezésére. A belső posztokon támadásban mindössze négy játékos küzdötte végig a találkozót, védekezésben Bajorhegyi Ádám érkezett a pályára. A maroknyi sereg szívét-lelkét beleadva igyekezett ellensúlyozni az erőviszonyokat a jóval nagyobb lehetőségekkel bíró hazaiakkal szemben.
A 27. percben 14–13-as állásnál vezetett először a Budakalász, de Radoslav Antl és Vaskó Péter góljaival gyorsan vissza is vettük a vezetést. Tíz perc telt el a második játékrészből, amikor kétgólos előnyt szerzett a hazai csapat (40. perc: 21–19), de az egrieket ez sem zökkentette ki. Ismét fordítottunk, sőt az 55. percben már négy góllal is vezettünk (24–28). A végjátékban azonban előbb a harmadik kétpercesét begyűjtő Andrej Petro, majd a játékvezetők szerint túlzottan vehemens Szepesi István is piros lapot kapott, ami új fordulatot adott a találkozónak. A paprikás végjátékban a kalásziak sorozatban hat találatot jegyeztek, amivel a maguk javára fordították az eredményt.
Az utolsó percekben történteket nehéz megemészteni, arculcsapása ez Kiss Gergőék alázatos, csupaszív játéknak.
A férfi NB I 23. fordulójának mérkőzésén:
CYEB Budakalász–Eger SBS Eszterházy 30–28 (15–16)
Budakalász, 200 néző. V: Horváth P., Marton B.
BUDAKALÁSZ: Tamási – Tóth Á. 3, REZNICEK 4, NAGY B. 6 (2), Mazák 1, Sutka 2, Bohács 1. Csere: Váczi, Boros (kapusok), Czina, LEIMETER 6, Nemes 2, Sinkovits, BERGGREN 5. Edző: Forgács Gyula
EGER: STOCHL – Vaskó 3, RADOJEVICS 8, KISS G. 4, Petro 3, TAKÁCS B. 8 (3), Szepesi I. 1. Csere: Bajorhegyi, Antl 1. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3, 12. p.: 5–6, 18. p.: 7–7, 24. p.: 11–11, 36. p.: 19–18, 42. p.: 21–21, 48. p.: 23–23, 54. p.: 24–27.
Kiállítások: 10, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3.