Percek alatt elvesztünk

Tatabányán is könnyűnek találtatott a QHB-Eger. A rendkívül agilis hazai csapat pillanatok alatt döntésre vitte a pontok sorsát.

A 6. percben már 5–0-ra vezetett a hazai csapat. Még tíz perc sem telt el a találkozóból, amikor 8–1-es állás szerepelt az eredményjelzőn, a tatabányaiak pedig csak fokozták a tempót. Húsz perc játék után először nőtt kétszámjegyűre a különbség (16–6).
Ezen a napon nem tudtuk felvenni a versenyt a Tatabányával, amely minden hibát góllal büntetett. A nehezen emészthető első félidőt követően a szünet után már valamelyest javult a helyzet, de érdemben nem tudunk beleszólni a találkozóba. A legnagyobb különbség a 49. percben 40–18-as állásnál mutatkozott.

A férfi NB I. 16. fordulójának mérkőzésén:
MOL TATABÁNYA KC–QHB-EGER 45–26 (25–9)
Tatabánya, Multifunkciós Csarnok, 2278 néző. V.: Paska, Vastag.
TATABÁNYA: Székely M., Bácsi (kapusok), Maras 7, Juhász Á. 1, Peric 1 (1), Topic 3, Jadegari 1, Eklemovic M. 1, Pergel 6, Dissinger 1, Győri M. 4 (3), Vilovszki 1, Pedro Rodriguez 8, Enomoto 3, Vajda H. 6, Krakovszki B. 2. Edző: Dragan Djukics
EGER: Marczika, Ágoston (kapusok), Tóvizi 3, Kavin 4, Lezák 1, Döme, Boros B. 2, Nastaj, Száva, Bajus 1, Tóth K. 6, Juhász P., F. Silva 4 (3), Maracskó 2, Zennadi 3. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–0, 12. p.: 9–3, 18. p.: 14–5, 24. p.: 18–8, 36. p.: 28–12, 42. p.: 34–15, 48. p.: 39–18, 54. p.: 41–23.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3.

Fotó: Bók Tamás