Pontmentés az utolsó másodpercben

A végsőkig küzdött a csapat, amely nem volt hiábavaló. Az utolsó fél percben két gólt szerezve mentett pontot a QHB-Eger a vendég Budakalásszal szemben. Egy tyúklépéssel közelebb céljaink eléréséhez.

Az NB I.-es tagság meghosszabbításáért küzdő QHB-Eger játékosai akkor is hittek a pontszerzésben, amikor már csak nagyon kevesen. Bő fél perccel a mérkőzés vége előtt még 25–23-ra vezetett a vendég Budakalász, majd a horvát Josip Juric-Grgic kiállítását követően előbb Boros Balázs hétméteresből, majd a portugál Francisco Silva akcióból szerzett gólt. A pontot érő találat az utolsó másodpercben született.
A mérkőzés nagy része kiegyenlített küzdelmet hozott. Háromgólos különbség mindössze egyszer, 5–2-es állásnál mutatkozott. Az utolsó szűk négy percben pedig már csak a hazaiak szereztek gól.

A férfi NB I. 22. fordulójának mérkőzésén:
QHB-EGER–CYEB BUDAKALÁSZ 25–25 (11–13)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 800 néző. V: Hargitai G., Markó G.
EGER: ÁGOSTON – Maracskó 2, Nastaj 2, TÓTH K. 5, ZENNADI 6, F. Silva 3 (1), Száva 1. Csere: KISS G., Tóvizi, Kavin, Lezák, Döme, Boros B. 6 (5), Bajus. Edző: Tóth Edmond
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú M. 4 (2), SINKOVITS 5, Dávid M., MIKHALIN 6, Juric-Grgic 5 (1), KOVÁCS D. 4. Csere: Tóth M. (kapus), Tyiskov, Varga M., Kiss B. 1, Halász L., Szakács, Papp B. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–2, 12. p.: 5–5, 18. p.: 8–9, 24. p.: 9–10, 36. p.: 14–15, 42. p.: 18–19, 48. p.: 22–21, 54. p.: 23–24.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 8/6, ill. 4/3.