Radulescu remekül kezdte az évet

A B. Braun Gyöngyös együttesével játszotta idei első felkészülési mérkőzését az Eger SBS Eszterházy.

Kiegyenlített első félidőt követően, a második játékrész elején Adrian Tudor Radulescu 12 percen keresztül őrizte a góltól az egri kaput, miközben Szűcs Balázsék ötször is eredményesnek bizonyultak. Ez az időszak meghatározta a találkozót további alakulását. A gyöngyösiek már nem tudtak újítani, a vendéglátók magabiztosan őrizték előnyüket.

Rosta István, az egriek trénere az összecsapást követően elmondta, a második félidei védekezés és támadás mindenképp előremutató, ezen az úton szeretnének tovább haladni.

Gyöngyösi részről Debre Viktor vezetőedző úgy fogalmazott, csapatán érezhető volt, hogy hiányzik a frissesség, s továbbra is a támadójáték csiszolása az elkövetkezendő időszak egyik fő feladata.

A jegyzőkönyv

Eger SBS Eszterházy–B. Braun Gyöngyös 22:17 (9:11)

Eger, körcsarnok, 100 néző. V.: Vitális, Paulovics.

Eger: Kovács J. – Vancsics 1, Kocsis 5, Bajorhegyi, Dobó 3, Takács 2 (1), Iváncsik Á. 2. Cs.: Radulescu (kapus), Szabó P. 3 (1), Szűcs 3, Kiss G., Padla 1, Lezák 1, Menyhárt, Zelei 1, Nagy G. Edző: Rosta István.

Gyöngyös: Hudák – Ménfői, Marczinkó, Nagy B. 5 (1), Debreczeni 2, Bali R. 1, Kovacsics 3. Cs.: Tamási (kapus), Becsirovics, Koller 2, Rodolfo 1, Falcon 1, Juhász K., Sándor Á. 1, Rédei 1, Jovetics. Edző: Debre Viktor.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 4:3, 12. p.: 4:4, 18. p.: 6:6, 24. p.: 7:8, 36. p.: 11:11, 42. p.: 14:12, 48. p.: 16:13, 54. p.: 18:15.

Kiállítások: 6, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1.

A mieink legközelebb a január 23–24-én sorra kerülő Dobó-kupán tartanak erőfelmérőt.