Ráéreztünk a siker ízére

Sorozatban negyedik bajnoki győzelmét aratta az SBS-Eger, amely a Dabas, a Csurgó és a Veszprémi KKFT után a Cegléddel szemben is begyűjtötte a két pontot. Hogy ezúttal mi vezetett sikerre? Ezt döntsék el Önök! Várjuk a hozzászólásokat.

Hét perc kellett, hogy felvegye az üzemi hőfokot az egri gárda, amely 0–3-as állásról bő tíz perc alatt 9–5-re módosította az eredményt. A folytatásra állandósult az egri fölény, köszönhetően annak, hogy a védelem ezúttal sem engedett feszességéből, a támadásoknál pedig mindig akadt, aki egyéni villanással mattolta a ceglédieket. Annak ellenére, hogy bő két hét alatt már az ötödik meccsünket játszottuk, továbbra is a gyors ellentámadásokra bazírozva szereztük góljaink nagy részét.
A második félidő elején ugyan sikerült két gólra zárkózni a vendégeknek (40. perc: 18–16), de ekkor is tudtunk újítani. Sőt! Az 50. percben Rolandas Bernatonis második találatával már hét góllal is vezettünk (26–19), a hajrában ezen tudott valamelyest kozmetikázni a CKKSE.
Az SBS-Eger sorozatban negyedik bajnoki győzelmét aratta, aminek köszönhetően a tabella hetedik helyére lépett elő.

A férfi NB I. 8. fordulójából pótolt mérkőzésen:
SBS-EGER–CEGLEDI KKSE 30–26 (14–11)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V.: Andorka M., Hucker R.
EGER: BALOGH T. – LEZÁK 8 (5), SZUHAREV 4, TÓTH R. 3, MACHÁC 4, SCHMID 4, Holdosi 2. Csere: KISS G., Kovacs M., Bernatonis 3, Rédei 1, Száva 1. Edző: Tóth Edmond
CEGLÉD: Tamási – Pásztor Á. 3, Kállai 2, Teleki 1, Juhász K. 3, NÉMETH B. 5, Szepesi I. 3 (2). Csere: Kránitz (kapus), Vranac, SPEKHARDT 4, Mazák 1, Gyene 2, Zakics 1, Kiss R. 1. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–3, 12. p.: 6–5, 18. p.: 9–6, 24. p.: 12–9, 36. p.: 17–13, 42. p.: 20–16, 48. p.: 24–19, 54. p.: 27–21.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/2.