Régió döntőben az U12-esek

Az év első utánpótlás-összeállításukban három korosztály eredményeivel foglalkozunk.

Országos Serdülő Bajnokság, C-csoport

A 18. forduló mérkőzésén:

Eger SBS Eszterházy–B. Braun Gyöngyös 11:29 (7:15)

A gólszerzők: Péter Gábor 3, Csontos Máté 2, Bettembuk Gábor, Kelemen Balázs, Kormos Máté, Mélypataki Levente, Szepesi Noel, Péter Domonik 1–1.

Kiállítások: 0, ill. 4 perc.

A 19. forduló mérkőzésén:

Balassagyarmati Kábel SE–Eger SBS Eszterházy 28:32 (14:18)

A gólszerzők: Bettembuk Gábor, Szepesi Noel 5–5, Czeglédi Nándor, Csontos Máté, Péter Gábor 4–4, Bartók Levente, Kelemen Balázs, Mélypataki Levente 3–3, Kovács Ádám 1.

Kiállítások: 2, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 3/1, ill. 2/2.

Tizenhét mérkőzést követően nyolc győzelemmel, három döntetlennel és hat vereséggel a negyedik helyen áll az edzőként Padla József vezette egri gárda.

Gyermekbajnokság, U12-es korcsoport, Sterbinszky Amális Régió, B-csoport, Balassagyarmat. Képünkön az egri csapat.

A csoportküzdelmek zárófordulójának 1. mérkőzésen:

Eger SBS Eszterházy–Palóc Pumák KSE 12:11 (5:5)

A gólszerzők: Prokaj Ádám 5, Gulyás Gergely, Nagy Máté, Nagy Zsolt 2–2, Seres Bence 1.

A védekezés és a kapusteljesítmény kiválóan működött, támadásban viszont csak kerestük önmagunkat, rengeteget hibáztunk és ez kis híjján megbosszulta magát. A lelkes hazaiak mindent megtettek a győzelemért, a végén a szerencsének is köszönhetjuk a győzelmet.

A 2. mérkőzésen:

Eger SBS Eszterházy–Beszterce DSE 18:20 (10:10)

A gólszerzők: Prokaj Ádám 6, Ipacs Dominik, Lukács Balázs 4–4, Seres Bence 2, Bajzát Zsombor, Juhász Patrik 1–1.

A salgótarjániak elleni találkozón a csoport második helye volt a tét. Jól kezdtünk, a védekezés és a kapusteljesítmény ismét remekül működött. Támadásban kreatívan kézilabdáztunk. A 30. percben azonban elfáradtunk és egy 0:3-ás szériának köszönhetően megszerezte a győzelemet a Beszterce. A végén már csak szépíteni sikerült.

– Az első mérkőzés támadójátéka miatt nagyon csalódott és bosszús vagyok – értékelt Hevér Tibor edző. – Örömteli, hogy a védelem és a kapusaink nagyon jól teljesítettek. Második meccsen bizonyítottuk, hogy eredményesen is tudunk támadni. Gratulálok a csapatomnak a régió döntőbe jutáshoz!