Remekeltek Kocsis tanítványai

Két meccsen ötvenkét gólt szerzett, s mindössze húszat kapott az edzőként Kocsis Csaba vezette U12-es korosztályú együttes a Sterbinszky Amália régió Régióbajnoka küzdelemsorozat gyöngyösi nyitányán. A serdülők számára túl nagy falatnak bizonyult a Veszprém a Kiemelt Serdülő Bajnokság felsőházi rájátszásában.

A férfi NB II Északkeleti csoportja 18. fordulójának mérkőzésén:
DEAC–Eger SBS Eszterházy U23 36–24 (18–10)
Debrecen, 100 néző. V.: Tóth G., Tóth I.
Eger: Mátrai – Kovács Á., Szécsi 2, PÉTER G. 6, Gulyás, Vörösváczki 4 (1), BÓNIS 6. Csere: Posta (kapus), Hasilló 1, Ács, Bartók L. 2, Bettembuk G., Szepesi 3. Edző: Váczi Sándor.
Kiállítások: 2, ill. 0 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 1/1.
Váczi Sándor: – Az első félidő utolsó tíz percét leszámítva elfogadható teljesítményt nyújtott a csapat.
Következik: Eger SBS Eszterházy U23–Kazincbarcikai KSE, április 9., vasárnap, 16.00.

***

Kiemelt Serdülő Bajnokság, Kelet
Rájátszás az 1–8. helyért, 1. forduló:
Eger SBS Eszterházy–Telekom Veszprém I 18–30 (7–14)
Az egri góldobók: Vörösváczki Tibor 7, Kelemen Balázs 3, Bettembuk Bence, Major Bence, Szepesi Noel 2–2, Péter Dominik, Bujdos Áron 1–1.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1.
Következik: NEKA–Eger SBS Eszterházy, április 11., kedd, 16.00.

***

U12-es gyermekbajnokság, Sterbinszky Amália régió Régióbajnoka, Gyöngyös, Kálváriaparti Általános Iskola
A 8. forduló mérkőzése:
Eger SBS Eszterházy I–Pásztói KC 33–11 (15–6)
Az egri gólszerzők: Humicskó Balázs, Márton István 6–6, Zombori István 5, Kósa Máté 4, Lukács Dávid, Bukta Levente 3–3, Wachter András 2, Oláh Nándor, Holló Marcell, Tímár Benedek, Csirmaz Benedek 1–1.
Kiállítások: 0, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 2/–.
Kocsis Csaba edző: – Szerencsére a fizikális fölényüket nem tudták érvényre juttatni, így végig magabiztosan vezetve, szép győzelmet arattunk.
Az 1. forduló mérkőzése:
Eger SBS Eszterházy I–Petőfi DSE Túrkeve 19–9 (11–6)
Az egri gólszerzők: Bukta Levente 4, Holló Marcell, Tímár Benedek 3–3, Oláh Nándor, Zombori István 2–2, Lukács Dávid, Wachter András, Csirmaz Benedek, Kósa Máté, Márton István 1–1.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2.
Kocsis Csaba edző: – Az elején kétgólos előnyre tette szert az ellenfél, de jó védekezéssel és remek kapusteljesítménnyel sikerült megfordítani a találkozót. A végére meg lett a tízgólos különbség is.
A következő fordulót április 30-án, Tiszaföldváron rendezik.