Repóth remekelt, de Fazekas is

Az első féidei kihagyásokért nagy árat fizetett az Eger SBS Eszterházy Balatonfüreden a férfi kézilabda NB I 15. fordulójának mérkőzésén.

– Megilletődötten kezdtünk, a védekezésünk nem működött megfelelően, s a valamivel jobb támadójátékkal sem sikerült ezt ellensúlyozni – osztotta meg a 31:23-as füredi sikerrel zárult találkozó tapasztalatait Rosta István, az egriek edzője. – A fordulás után már kiegyenlítettebbé vált a játék, ennek ellenére bosszús vagyok. Nem volt ekkora különbség a csapatok közt. A technikai vezetőként is tevékenykedő kapusunk, Repóth Dániel (képünkön 1-es) ugyan kiválóan védett, de ugyanez elmondható a másik oldalon Fazekas Nándorról is. A második félidei játékunkra lehet építeni, s összeségében több gólt lőttünk, mint a szeptemberi hazai meccsen, ez mindenképp pozitívum.
Csoknyai István, a balatonfürediek trénere megerősítette: amit elterveztek, azt sikeresen megvalósították. A szakember hozzátette, örül annak, hogy valamennyi csapattagnak játéklehetőséget tudott biztosítani, akik dicséretesen teljesítettek.
A jegyzőkönyv:
Balatonfüredi KSE–Eger SBS Eszterházy 31:23 (16:10)
Balatonfüred, 500 néző. V: Hargitai, Markó.
Balatonfüred: FAZEKAS – Gábori 2, KASPAREK 4, Gerdán, Bánhidi 2, ZDOLIK 6, Bóka 2. Cs.: Rózsavölgyi (kapus), NÉMETH B. 3, Győri 1, Törteli, Szöllősi B. 4 (2), Gyene 3 (1), Nemes 1, LIGETVÁRI 2 (1), Kemény 1. Edző: Csoknyai István.
Eger: Kovács J. – LEZÁK 4, Padla 3, Dobó Zs. 2, Kocsis Cs. 2, Szabó P. 3, Iváncsik Á. 2. Cs.: REPÓTH, Radulescu (kapusok), Szűcs 1, Kiss G. 1, Szilágyi D., Bajorhegyi 1, Vancsics, Takács 4 (2), Menyhárt. Edző: Rosta István.
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3:1, 11. p.: 6:3, 16. p.: 9:4, 23. p.: 11:8, 28. p.: 14:9, 35. p.: 19:11, 42. p.: 23:16, 48. p.: 24:19, 55. p.: 28:22.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2.