A serdülők a Veszprémmel kezdenek

Szokásos utánpótlás-összeállításunkban öt korosztály eredményeit gyűjtöttük csokorba, miközben felhívjuk a figyelmet arra, hogy a Kiemelt Serdülő Bajnokság Keleti csoportjában szerepelő Eger SBS Eszterházy már az 1–8. helyért zajló rájátszás küzdelmeit kezdi. Elsőként kedden a Telekom Veszprém vendégeskedik a Kemény Ferenc Sportcsarnokban.

A férfi NB II Északkeleti csoportja 16. fordulójában:
Hajdúböszörményi TE–Eger SBS Eszterházy U23 39–28 (22–10)
Hajdúböszörmény, 80 néző. V.: Major, Székely
EGER: Mátrai – Kovács Á., Szécsi 4, Dezső 3, Ács 5, Nagy B. 6 (1), BÓNIS 8. Csere: Posta, Molnár K. (kapusok), Major B. 2 (1), Bettembuk B. Edző: Váczi Sándor
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/2
Váczi Sándor: – Ellentétes félidőket követően alakult ki a végeredmény. Az első játékrészben mindent felvonultattunk, amit nem szabad, a második félidőért már érdemes volt elutazni.

A férfi NB II Északkeleti csoportja 17. fordulójában:
Eger SBS Eszterházy U23–B. Braun Gyöngyös U23 26–33 (12–19)
Eger, körcsarnok, 80 néző. V.: Major G., Szűcs D.
Eger: Mátrai – Bartók 1, Szécsi 1, PÉTER G. 5 (1), Gulyás, VÖRÖSVÁCZKI 6 (1), BÓNIS 3. Csere: Posta, Petróczi-Kis (kapusok), ÁCS 2, Vass D., Nagy B. 3, Kovács Á., DEZSŐ 4, Hasilló 1. Edző: Váczi Sándor.
Gyöngyös: Holló M. – BERNÁTH 3., Kerekes., Vad 1, Jóga 2, VERES 5, KISS M. 5. Csere: Kométh, Fazekas 4, Mák 1, Jaros 2, Rutka 1, Unger, GRÁF 2 (2), TÓTH G. 6 (2), Nagy-Hajdú 1. Edző: Mátyási-Kőrösi Fruzsina.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresek 2/2, ill. 5/4.
Váczi Sándor: – A vereséget ezúttal is mint már annyiszor, a rendezetlen védelem elleni játék okozta.
Mátyási-Kőrösi Fruzsina: – Az első perctől kezdve a kezünkbe tartottuk a mérkőzést. Nagy tempót és kemény védekezést kértem, amit jól megoldottak a fiúk. Örülök, hogy mind a tizenhat játékos pályára került és hozzátett a győzelemhez.
Következik: DEAC–Eger SBS Eszterházy U23, március 31., péntek, 18.30.

***

NB I, ifjúságiak
A 20. forduló mérkőzésén:
Balatonfüredi KSE–Eger SBS Eszterházy 30–22 (13–11)
Az egri góldobók: Vörösváczki Tibor 8, Péter Gábor 7, Szepesi Noel 3, Csontos Máté 2, Hasilló Norbert, Kelemen Balázs 1–1.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: –, ill. –.

A 21. forduló mérkőzésén:
Eger SBS Eszterházy–Grundfos Tatabánya KC 28–40 (13–20)
Az egri góldobók: Vörösváczki Tibor 8, Kovács Ádám, Péter Gábor 5–5, Hasilló Norbert 4, Bettembuk Gábor, Péter Dominik 2–2, Bartók Levente, Bettembuk Bence 1–1.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/1.
Következik: Pick Szeged–Eger SBS Eszterházy, április 4., kedd, 15.30.

***

A Kiemelt Serdülő Bajnokság Keleti csoportjában az alapszakaszban megszerzett negyedik pozíció után az 1–8. helyért zajló rájátszásban lesz érdekelt az egri együttes. Padla József edző tanítványai a nyitányon a Telekom Veszprém I számú csapatát fogadják. Az találkozó március 28-án, kedden, 15.30-kor kezdődik a Kemény Ferenc Sportcsarnokban.

***

U14-es gyermekbajnokság, I. osztály, Kelet-Alsóház, Tiszaföldvár, Homoki spcs.
Az 1. forduló mérkőzésén:
Tiszaföldvár VSE–Eger SBS Eszterházy I 9–21 (5–8)
Az egri góldobók: Prokaj Dániel 6, Nagy Zsolt Ádám 4, Németh Dávid 3, Bajzát Máté, Kakuk Roland, Prokaj Ádám, Bujdos Áron 2–2.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. –.
A 2. forduló mérkőzésén:
Eger SBS Eszterházy I–Gézengúz UKC 21–26 (12–12)
Az egri góldobók: Prokaj Ádám 5, Prokaj Dániel 4, Zbiskó Ádám 3, Bajzát Máté, Nagy Zsolt Ádám, Németh Dávid 2–2, Döbör Áron, Kakuk Roland, Nagy Máté 1–1.
Kiállítások: –, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. –.

***

U14-es gyermekbajnokság, II. osztály, Sterbinszky Amália régió, Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok
A 16. forduló mérkőzésén:
Hatvani KSzSE–Eger SBS Eszterházy 14–21 (7–8)
Az egri góldobók: Gulyás Gergely 7, Juhász Patrik 4, Csák Máté, Lukács Balázs 3–3, Bajzát Zsombor 2, Barna Krisztofer, Bóta Olivér 1–1.
Kiállítások: –, ill. –.
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1.
A 11. forduló mérkőzésén:
Eger SBS Eszterházy–Petőfi DSE Túrkeve 23–18 (13–9)
Az egri góldobók: Lukács Balázs 9, Szele Kristóf, Juhász Patrik 4–4, Gulyás Gergely 3, Csák Máté 2, Veréb Gergő 1.
Hétméteresek: 1/1, ill. –.
A következő tornát április 9-én, az egri Kemény Ferenc Sportcsarnokban rendezik.