Silva új szerepben is remekelt

Azok után, hogy három nappal korábban Eperjesen ötgólos vereséget szenvedett a QHB-Eger férfi csapata, a Kemény Ferenc Sportcsarnokban legyőzte a 17-szeres szlovák bajnok Tatran Presov együttesét. A bajnoki felkészülés jegyében rendezett találkozón az eddigiektől eltérő hadrendben is remekeltek a mieink.

Az algériai beálló, Abdeldjalil Zennadi és az angolai balátlövő, Romé Hebo továbbra sem áll Tóth Edmond rendelkezésére, mint ahogy ezúttal Kiss Gergőre sem számíthatott a szakember. A védekező specialista családi okok miatt kapott felmentést, a csapatkapitány várhatóan jövő héten áll újra munkába.
A találkozón rendhagyó módon Tóvizi Tamás a portugál balátlövő, Francisco Silvával szerepelt hármas védőként, a páros teljesítménye pedig minden előzetes várakozást felülmúlt. Az eperjesiek a mérkőzés nagy részében futottak az eredmény után. A 57. percben 31–31-es állásnál sikerült egyenlíteni a vendégeknek, de a végjátékban ismét az egriek kerültek fölénybe.
– Ez már sokkal jobban szolgálta a felkészülésünket, mint a két csapat szerdai mérkőzése – vont mérleget a találkozót követően Tóth Edmond. – Kiss Gergő pótlását Francisco Silva kiválóan megoldotta, ezt a hadrendet a jövőben is bátran alkalmazhatjuk. Támadásban jó megoldásokat választva, szép gólokat szereztünk, emellett lerohanásból is eredményesek voltunk. A játék minden eleméről pozitívan nyilatkozhatok. Fontos volt, hogy erre a remek teljesítményre a győzelemmel tegyük fel a koronát.
A mieink legközelebb már tétmérkőzésen lépnek pályára. Január 26-án a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében a Dabast fogadjuk.

A téli második felkészülési mérkőzésen:
QHB-EGER–TATRAN PRESOV 34–33 (15–12)
EGER: Marczika – Maracskó 2, Boros 5, Tóvizi 3, F. Silva 5, Tóth K. 3, Száva 2. Csere: Ágoston (kapus), Kavin 2, Lezák 5, Döme 3, Nastaj 2, Bajus 2, Juhász P.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2, 12. p.: 5–5, 18. p.: 8–9, 24. p.: 12–12, 36. p.: 19–16, 42. p.: 22–20, 48. p.: 26–24, 54. p.: 30–27.
Kiállítások: 16, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3.