Stochl és Aflitulin a hős

Az utolsó hét percben 5–1-es szériát produkálva nyerte a megyei rangadót az Eger SBS Eszterházy. A B. Braun Gyöngyös 2016. május 20. óta nyeretlen a megyeszékhelyiekkel szemben. Richard Stochl és Inal Aflitulin klasszis teljesítménnyel került a figyelem középpontjába. Az egri szurkolók rigmusaitól zengett a Dr. Fejes András Sportcsarnok. Gyöngyös–Eger, ahogy mi láttuk.

Gyöngyösi rohamokkal indult a találkozó. A gyors támadásvezetésre építő hazaiakkal szemben az első negyedórában több esetben is tanácstalannak bizonyult az egri védelem. Tóth Edmond vezetőedző 7–5-ös állásnál időkéréssel igyekezett rendet rakni a fejekben, szavai pedig meghallgatásra találtak. Nagyobb fordulatszámba kapcsoltak Kiss Gergőék, aminek eredményeképp a szünetre már háromgólos előnyt harcoltak ki. A felállt fal ellen már tanácstalanabbnak bizonyult a házigazda, a kapuban Richard Stochl pedig nemes egyszerűséggel lehúzta a rolót.
A szünet után ismét a mátraaljaiak kerültek fölénybe. Tíz perc alatt kiegyenlítettek, s még az 52. percben is 19–18-as állás szerepelt az eredményjelzőn. Inal Aflitulin az első félidőben szerzett négy gólját, a másodikban ugyanennyivel toldotta meg, ráadásul nagyon fontos szituációkban „sült a keze”. A végjáték óriási izgalmakat hozott. Aflitulin hetedik találatával egyenlített, majd Radoslav Antl, ismét Aflitulin és Takács Bence is betalált, a kegyelemdöfést pedig 18 másodperccel a vége előtt Andrej Petro vitte be. A végső dudaszó megszólalása után percekig tartott az egri ünneplés, a megyeszékhelyi gárda NB I-es csapatként először nyert a megyei rivális otthonában.
A férfi NB I 2. fordulójának mérkőzésén:
B. Braun Gyöngyös–Eger SBS Eszterházy 20–23 (8–11)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 800 néző. V.: Herczeg, Südi.
Gyöngyös: Hudák – Gábori 1, Markez 4, HEGEDÜS M. 3, M. Mikita 1, Kovacsics 3 (1), DURIS 5. Csere: Holló M. (kapus), Dumencsics, Németh T., Lele 2 (2), Loncar 1, Urbán. Edző: Konkoly Csaba
Eger: STOCHL – Lezák 4, Takács 1, AFLITULIN 8, PETRO 4, Dobó 1, Antl 3. Csere: Repóth (kapus), BAJORHEGYI, KISS G., Vaskó 1, Radojevics 1, Füzi, Szepesi, Szabó P. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3, 12. p.: 5–5, 18. p.: 7–8, 24. p.: 7–10, 36. p.: 10–13, 42. p.: 15–15, 48. p.: 17–17, 54. p.: 19–19.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 6/3, ill. 1/0.