Stochl lehúzta a rolót

Richard Stochl fantasztikus teljesítményének is köszönhetően, a végjátékban biztosította be a győzelmet az Eger SBS Eszterházy Dabason. Játékosaink bizonyítva egymás iránti tiszteletüket, hatalmas tartásról és sportemberi nagyságról tettek tanúbizonyságot. Szóljon ez a beszámoló a tisztelet hangján.

Alig telt el öt perc a mérkőzésből, Bajorhegyi Ádám és Szepesi István kiállítása után máris kettős emberhátrányba kényszerült az Eger, a 2–2-es eredményről pedig kevesebb mint tíz perc alatt 8–3-ra módosult az állás. Óriási erőfeszítések árán tornázta vissza magát a megyeszékhelyi gárda (27. perc: 10–9), de a félidő hajrájában ismét nőtt a különbség.

A második félidőt egy 6–2-es rohammal kezdtük, aminek köszönhetően nyolc perc elteltével már egri előny (14–15) szerepelt az eredményjelzőn. Egészen a végjátékig fej-fej mellett haladt a két csapat, majd az utolsó öt percben 3–1-es szériával döntött az Eger.
Csapatunk legfőbb erényének ezúttal is a védekezés bizonyult. A második játékrészben mindössze nyolc gólt kaptunk, amiben elévülhetetlen érdemeket szerzett a fantasztikus formában védő Richard Stochl, aki bravúrjaival őrületbe kergette a hazai lövőket. A végjátékra fizikálisan és mentálisan is elfáradt a házigazda, Dobó Zsolték pedig sziporkáztak. Játékosaink óriási tartásról tettek tanúbizonyságot, ismét megmutatva sportemberi nagyságukat.
A férfi NB I 11. fordulójának mérkőzésén:
Dabas KC VSE–Eger SBS Eszterházy 20–23 (12–9)
Dabas, OBO Aréna, 1300 néző. V.: Nagy F., Túróczy J.
Dabas: HOLLÓ B.  –  ORSZÁGH 4, Petrovszki, Slachta 1, Bíró B. 1, HALÁSZ L. 6 (1), Kekezovics 4 (1). Csere: Duleba, Podoba (kapusok), Bakos, Szimovics, Lókodi, Lepsényi, Pocsai 3 (2), Zakics 1. Edző: Tomori Győző.
Eger: STOCHL  –  Lezák, RADOJEVICS 4, Bajorhegyi, Kiss G., Petro 3, Szepesi. Csere: Repóth (kapus), Vaskó 2, Szabó P., AFLITULIN 5 (3), Takács B. 3, DOBÓ ZS. 4, Antl 2 (1), Füzi. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2, 12. p.: 6–3, 18. p.: 8–4, 24. p.: 9–6, 36. p.: 13–13, 42. p.: 15–15, 48. p.: 17–18, 54. p.: 19–20.
Kiállítások: 4, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 7/4, ill. 4/4.