Szabad a hős, Lukács és Gulyás különdíjas

Büntetőpárbajt követően hódította el a győztesnek járó serleget az Eger SBS Eszterházy U13-as korosztályú együttese a Kecelen rendezett 6. Pünkösdi Astron Utánpótlás Kézilabda Tornán. Szabad Dávidék győzelmét Lukács Balázs és Gulyás Gergő különdíja tette még emlékezetesebbé.

– Nagyon büszke vagyok a srácokra, hogy több mérkőzésen is vesztett helyzetből sikerült felállni – emlékeztetett Hevér Tibor, a csapat edzője. – A nehéz pillanatokban sem adtuk fel, küzdöttük, hajtottunk egymásért. Hittünk magunkban és éreztük, hogy képesek vagyunk megnyerni a kupát!
Már a csoportmeccsek is szoros küzdelmet hoztak. A XVI. Kerületi KMSE együttesével szemben ugyan könnyed győzelmet arattak a mieink, de a Balmazújváros elleni második meccs már óriási csatát tartogatott. Végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, az utolsó percre sikerült háromgólos előnyt szerezni, amiből a végére egyet sikerült megtartanunk. A harmadik találkozón a második félidei parádés játékunknak köszönhetőn ötgólos hátrányból álltunk fel és mentettük döntetlenre az eredményt.
Az elődöntőben végig vezetve magabiztos győzelmet arattunk a Csanádi KSI SE gárdájával szemben, majd következett a finálé. A rossz kezdés miatt hamar háromgólos hátrányba kerültünk, a félidő második felében azonban magunkra találtunk és átvettük a vezetést. Ezt követően végig 2–3 góllal vezettünk, a Debrecen csak futott az eredmény után. A lefújás előtt azonban sikerült egyenlíteniük, amire már nem tudtunk válaszolni. A végeredmény döntetlen, így következett a büntetőpárbaj. Három-három büntető lőttek a csapatok. Mi mindhármat értékesítettük, ám a debreceniek második próbálkozását Szabad Dávid hárította.

Különdíjasok: Lukács Balázs, Gulyás Gergő

Az edzőként Kocsis Csaba vezette U12-es gárda tizenöt együttes alkotta mezőnyben végzett az ötödik helyen.
Eredményeik: –Kalocsa 15–10, –Százhalombatta 6–8, –Kecskemét 8–23, –Szombathely 14–7, –Ajka 15–13, –Csepel 11–10.

astron 3

A Lezák Áron vezette U10-es társaság a 12. helyet szerezte meg a tizenhárom csapatos mezőnyben.
Eredményeik: –Vecsés 16–21, –Pick Szeged 12–17, –KESI 11–21, –Csepel DSE 8–12, –Gézengúz UKC 7–13

astron 2

Az U11-es korosztály Szécsi Boldizsár vezetésével a 12. helyet szerezte meg.
Eredményeik: –Százhalombatta 13–10, –Pick Szeged 7–15, –Csanády KSI SE 16–7, –VS Dunakeszi 7–17, –Debreceni Sportcentrum SI 5–7, –Hírös SN KFT 10–25.

astron 4
– Jó hangulatú, szakmailag is élvezetes tornán vehettünk részt, a pályán és a pályán kívül is tanulhattunk – értékelt Szécsi Boldizsár. – Az első két nap után két győzelem és egy vereség állt a nevünk mellett. Bizakodva vártuk a folytatást, azonban egy újabb vereség és körbeveréses helyzet miatt hátrányba kerültünk, s végül csak a 9–12. helyért zajló keresztjátékban kaptunk helyet. A nagy vereség és talán a fáradtság okozta, de az utolsó két mérkőzést is elveszítettük. Tanulva a hibákból próbálunk fejlődni, hogy jövőre ne kerülhessünk ilyen helyzetbe!

Az Eger SBS Eszterházy fiataljai negyedik alkalommal vettek részt ezen a rangos és színvonalas tornán.