A Magyar Kupa 3. fordulójában az Eger csapata a szomszéd Gyöngyöst fogadta.

SBS Eger Eszterházy SZSE – B. Braun Gyöngyös   25:29 (15:16)

Eger, 400 néző. Vezette: Hargitai Gábor, Markó Gábor

Eger: Repóth, Kiss 2, Nyeste, Szabó P. 6, Szilágyi, Szabó T., Lezák 2, Kőrizs, Zalai 1, Terenyei, Pereverzia, Kocsis 3, Padla 2, Pálos 4, Pánczél 5, Menyhárt. Edző: Csík János.

Gyöngyös: Hudák, Holló, Tamási, Liszkai, Sándor 1, Iváncsik 8, Oláh 2, Varsandán 1, Szöllősi 1, Hajdú 5, Debreczeni 6, Szalafai 2, Koller 2, Mekaru 1. Edző: Gulyás István.

Hétméteresek: 2/2 illetve 6/4.

Kiállítások: 4 illetve 8 perc.

Eredmény alakulása: 6. p.: 2:1, 12. p.: 6:5, 18. p.: 9:9, 24. p.: 12:14, 30. p.: 15:16, 36. p.: 17:17, 42. p.: 19:22, 48. p.: 20:25, 54. p.: 24:26, 60. p.: 25:29.

Az első félidőben 9-9-ig teljesen egyenrangú ellenfelei voltunk a Gyöngyösnek, de a huszadik perc környékén elkövetett technikai hibáinkat kíméletlenül megbüntette a vendégcsapat. Ennek ellenére a félidő végére mégis egy góllal zárkóztunk fel.

Az ötvenedik percig úgy tűnt, hogy ez egy ki-ki mérkőzés lesz, de egy öt perces rossz sorozat elegendő volt a lemaradáshoz, mert  a hazai rövid zárlat következtében a Gyöngyös elhúzott 5 góllal, amit a másodosztályú hazaiaknak sikerült két gólos hátrányra lefaragni, de ennél többre nem futotta a csapatunktól. A Gyöngyös érvényre jutatta minden rutinját, illetve azt, hogy minden posztra közel két azonos képességű játékost tudott pályára küldeni.

Kijelenthető, hogy Gulyás István edző csapata megérdemelten jutott a Magyar Kupa  4. fordulójába, de a közönség reakciójából az is leszűrhető volt, hogy az egri csapat tisztességgel helytállt, és ha kijavítja a ma felszínre bukkanó hibáit, akkor a mai tapasztalatokat az NBI/B-ben további mérkőzésein tudja kamatoztatni.

Csík János: – Egy színvonalas jó meccset játszottunk, kár, hogy lemaradtunk. Egy kicsit jobb volt az ellenfél, ami érthető, hiszen egy osztállyal magasabban játszik, és ott az élmezőnybe tartozik. Megvoltak a lehetőségeink, hogy még szorosabb legyen, sajnáljuk, hogy nem így történt, de ezzel lezártnak tekintjük a Magyar Kupát. A célunkat elértük, hogy első osztályú csapat ellen játszunk. Most már csak a bajnokságra koncentrálunk.

Gulyás István: – Nagyon örülök a győzelemnek, hogy tovább jutottunk. Azt kérdezték tőlem, hogy ez egy edzőmeccs volt-e a hétvégére? Nem. Sokkal komolyabb. Az Eger jó csapat, vezeti az NBI/B-t, s ennek megfelelően készültünk, nem félvállról vettük. Azt gondolom, hogy biztosan jutottunk tovább, bár az eredmény nem azt mutatja, de belülről úgy éreztem, hogy kezünkbe tartjuk a meccset.