Szívós Kecskemétet sikerült legyőzni

Tízperces kihagyást leszámítva a mieink akarata érvényesült Kecskeméten. A QHB-Eger idénybeli hatodik bajnoki győzelmét aratta, amivel ismét átvette a vezetést a bajnoki tabellán.

Két hazai góllal indult a találkozó, a mieink a 6. percben vették át először a vezetést (3–4). Lezák Áron sorozatban ötször volt eredményes, a rutinos jobbszélső akcióból és hétméteresből is betalált Szikora Gergely kapujába. Uraltuk a játékot, de hiába vezettünk a félidő derekán már négy góllal (15. perc: 6–10), a hazaiak nem adták fel és meccsben tartották magukat.
A szünet után hétgólos hátrányból (40. perc: 18–25) is visszakapaszkodott a KTE, s a 48. percben már csak egy találat (26–27) volt a különbség. Tóth Edmond időkérését követően azonban újra rendeztük a sorokat és ismét átvettük a mérkőzés irányítását. A hajrában 4–1-es sorozattal tettük fölényessé a győzelmünket.
A sérüléssel bajlódó Tóth Károly hiányában sem vesztett lendületéből a QHB-Eger, amely sorozatban harmadik győzelmével továbbra is vezeti az NB I/B tabelláját.

A férfi NB I/B 7. fordulójában:
KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP–QHB-EGER 29–34 (14–17)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 300 néző. V.: Kovács T., Mándli B.
EGER: Marczika – LEZÁK 7 (2), KURUCZ 7, KISS G., Kerezsi, TÓVIZI 5, Kepess 4. Csere: Ágoston (kapus), Rozner, Fórizs 3, Döme 2, SCHEKK 5, Száva 1. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4, 12. p.: 4–8, 18. p.: 7–10, 24. p.: 10–13, 36. p.: 16–21, 42. p.: 20–25, 48. p.: 25–27, 54. p.: 28–30.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2.