A szünet után a túlélésre játszottak

Tóth Edmond szerint a kevés variációs lehetőség alapjaiban meghatározta a találkozó alakulását, míg Csoknyai István úgy fogalmazott: az elvárásoknak megfelelően kézilabdázott a Füred. Az Eger SBS Eszterházy–Balatonfüredi KSE mérkőzést (32–21) követően játékosként Tóth Rajmond és Andó Arián értékelt.

Csoknyai István, a balatonfürediek edzője: – Amikor sikerült levetkőzni az első tíz perc álmoskás játékát, felpörögtünk és azt játszottuk, amit hazai pályán elvárunk magunktól. A tartalékos egriekkel szemben jól védekeztünk, sikerült gyors ellentámadásokat vezetni. A szünet után tovább fokoztuk a tempót az egyre inkább fáradó vendégekkel szemben. Bátran nyúlhattam a fiataljainkhoz is, akik éltek a lehetőséggel. Dinamikus, jó kézilabdával rukkoltunk elő, végig uraltuk a mérkőzést.

Tóth Edmond, az egriek vezetőedzője: – Nem sok esélyt adott nekünk a Füred. Tartalékosan álltunk ki, de ettől függetlenül alakulhatott volna szorosabban is a mérkőzés. Igyekeztünk, de sok hibát vétettünk. Ezúttal a védelmünket is könnyebben játszották át, a támadásokat pedig három belső emberrel játszottuk végig. Amíg bírták, helytálltak. A második félidőben úgy tűnt, már csak a túlélésre játszunk. Bízom benne, hogy előbb-utóbb többen leszünk és végre jöhetne egy kis sikerélmény.

Andó Arián, a balatonfürediek kapusa: – Az első negyedórát leszámítva kellő dinamikát mutattunk. A játék minden elemében jól teljesítettünk. A kulcsot a kemény védekezés jelentette, amiből számos kontragólt szereztünk. Sejteni lehetett, hogy az Eger nem bírja majd a tempót, ami beigazolódott.

Tóth Rajmond, az egriek irányító játékosa: – Szűkösen álltunk ki, ami rányomta a bélyegét a találkozó alakulására. Sajnos a védekezés és a kapusteljesítmény ezúttal elmaradt a korábban megszokottól. Nagyon sajnáljuk a vereséget, a Cegléd ellen megpróbálunk javítani.