Takács kiemelkedett

Négy sikerrel megvívott Orosháza elleni tétmérkőzést követően, idénybeli első vereségét szenvedte el az Eger SBS Eszterházy a viharsarkiakkal szemben. A férfi NB I 24. fordulójának mérkőzésén négy góllal bizonyult jobbnak Buday Dániel edző legénysége.

A sikerrel megvívott novemberi hazai bajnoki találkozó, valamint a Ligakupa elődöntős párharcát követően, kellemes emlékekkel várta a viharsarkiak elleni idénybeli ötödik tétmérkőzést a megyeszékhelyi gárda. Sérülés és egyéb ok miatt Menyhárt Máté, Inal Aflitulin és Füzi Dániel nem léphetett pályára a találkozón, ami érződött a vendégek játékán.
Dobó Zsolt 5. percben szerzett gólja jelentette az összecsapás első találatát, a hazaiak azonban Németh László és Marko Knezevics révén hamar a maguk javára fordították az eredményt (2–1). A folytatásban az egriek ugyan még egyenlítettek (3–3, 6–6), de a vezetést már nem sikerült visszavenni. A 25. percre már négygólos előnyt (12–8) szerzett az Orosháza. A legnagyobb különbség a 43. percben mutatkozott, amikor ötgólos hazai vezetés (22–17) szerepelt az eredményjelzőn. A hajrában ugyan sikerült csökkenteni a hátrányt a vendégeknek, a 49. percben egy találatra (22–21) zárkóztak Vancsics Jánosék, ami izgalmas végjátékot vetített előre. Az utolsó tíz percet azonban 4–1-es szériával hozta a házigazda, bebiztosítva ezzel a győzelmüket.
Egri részről leginkább Takács Bence dicsérhető, aki a gólpasszok mellett hat találatával a mezőny legeredményesebb játékosaként zárt.

A 24. forduló mérkőzésén:
Orosházi FKSE–Eger SBS Eszterházy 26–22 (14–11)
Orosháza, 350 néző. V.: Felhő, Öcsi.
Orosháza: SZABÓ L. – Pásztor M. 1, Ferenczi 4, Knezevics 3 (1), Antal 2, Milas 3 (1), Németh L. 3. Csere: Herjeczki, Miklós (kapusok), Srsen, Németh G. 1, Morva 1, Z. Radojevics 3, Markoszki, TÁRKÁNYI 5, Komporály. Edző: Buday Dániel.
Eger: STOCHL – VANCSICS 4, Petro 2, Bajorhegyi, Kiss G., Szadovij 2, Antl 3 (1). Csere: Repóth (kapus), I. Radojevics 4, Dobó Zs. 1, TAKÁCS 6, Lezák, Szabó P. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1, 12. p.: 5–4, 18. p.: 8–6, 24. p.: 11–8, 36. p.: 18–14, 42. p.: 21–16, 48. p.: 22–20, 54. p.: 23–21.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1.
Buday Dániel: – Minden elismerésem a csapatnak, hiszen az idény végén járunk, lassul a tempó, de a szívét-lelkét beletette mindenki.
Tóth Edmond: – Küzdöttünk, ám nagyon sok hibával játszottunk, ezért nem tudtuk megfordítani az eredményt. Jobb volt az Orosháza, megérdemelten nyert.