Tízből tíz

Az NB I/B keleti csoportjának 10. fordulóját is győzelemmel zárta az SBS Eger Eszterházy csapata. Az Szegedről elhozott két ponttal az Eger továbbra is veretlen a bajnokság őszi szezonjában.

Mol-Pick Szeged U23 – SBS Eger-Eszterházy 26:33 (14:16)

Szeged, 50 néző. V.: Ágnecz, Sipos.

Eger: Kovács J. – Vancsics 5, Szűcs 1, Kocsis 8, Dobó 6, Halász 3, Szabó 6 (3). Cs.: Repóth (kapus), Menyhárt 1, Szilágyi, Tóth, Padla, Lezák 1, Zelei 1, Éliás 1.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 3:2, 12. p.: 4:7, 6. p.: 6:9, 24. p.: 9:11, 36. p.: 17:20, 42. p.: 20:22, 48. p.: 21:25, 54. p.: 23:29.

Kiállítások: 4, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 6/6, ill. 3/3.

A NB I/B-s mérkőzéssel egy időben a szegediek NB I-es csapata a Bajnokok Ligájában a francia Dunkerque otthonában játszott, így nem kellett attól tartani, hogy a nagyoktól lejátszó játékos erősíti az U23-as csapatot.

Az első játékrészben még tartották magukat a házigazdák, pörgős, gyors játék folyt a pályán. Az egri védelemben néha hiba csúszott, így jelentős előnyre nem tudtak szert tenni a vendégek, bár végig tartani tudták a különbséget. A szünetre kétgólos egri vezetésnél mentek a csapatok.

A folytatásban a lelkes szegedi fiatalok még a 12. percig tudták megtartani a lendületüket, azután már egyre jobban kiütköztek a két csapat közötti erőnléti különbségek. A rutin meg az évek az egriek malmára hajtották a vizet, a vendégek fokozatos növelni tudták az előnyüket. A mérkőzés utolsó öt percében már mindenkinek játéklehetőséget adott Rosta István, az egy, derékfájdalmakkal küzdő Kiss Gergő kivételével. A találkozó végül magabiztos, 26:33-as egri győzelemmel zárult.

Az egriek legeredményesebb játékosa a nyolc találatig jutó Kocsis Csaba lett.

A jövő héten két mérkőzés is vár az egri csapatra, hazai környezetben. November 26-án, szerdán 17:30-tól a Vác csapata érkezik visszavágóra a Magyar Kupa keretein belül, hétvégén pedig a Békés alakulata ellen lép pályára az Eger a bajnokság következő fordulójában.

Fotó: Lénárt Márton