Tizenhét gól nagyon kevés

Fazekas Nándor sérülése árnyékolja be a Balatonfüred sorozatban nyolcadik bajnoki győzelmét. Az egri fellépés alkalmával kétszer villant a piros lap, gólból összesen negyvenegyet számlálhattunk. Negyvenöt percig szorongattuk a Füredet, a hajrában azonban elfogyott a puskapor.

Tovább robog a füredi gyors. A vádlisérülés miatt Radoslav Antlt nélkülöző megyeszékhelyi gárda 45 percig állta a sarat a bombaformában lévő fürediekkel szemben. Az utolsó negyedórában 8–2-es sorozattal biztosította be győzelmét a vendégcsapat. A 19. percben, 8–7-es állásnál vezetett utoljára a házigazda. A vendégek magas, erős védőfalával szemben az idő múlásával egyre inkább tanácstalannak bizonyultak a mieink. A 27. percben egy gyors indítást követően a kapujából kifutó Fazekas Nándor Szepesi Istvánnal ütközött, a szerencsétlen találkozást követően a vendégek kapusát – miután megkapta piros lapját –, bordatörés gyanújával szállították kórházba. A szünet után a játékrész derekáig fej-fej mellett haladt a két csapat (46. perc: 14–16), miközben Dobó Zsoltnál ütést vélt felfedezni a játékvezető, így a védekezésben is fontos szerepet játszó balátlövő is piros lappal volt kénytelen elhagyni a pályát. A végjátékra felőrlődött a házigazda, a labdaeladásokat pedig góllal büntették a látogatók. Egerben is megállíthatatlannak bizonyult a BKSE, a játék képe alapján azonban túlzott a gólkülönbség.
A jegyzőkönyv
Eger SBS Eszterházy–Balatonfüredi KSE 17–24 (10–11)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 700 néző. V.: Herczeg, Südi
Eger: Stochl – Lezák 1, Radojevics 3, Bajorhegyi, Kiss G., Petro 2, Szepesi 3. Csere: Repóth (kapus), Dobó Zs., Aflitulin 4 (2), Szabó P., Vaskó 1, Takács 2 (1), Füzi 1. Edző: Tóth Edmond
Balatonfüred: Fazekas – Hornyák 4, KASPAREK 4, Németh B. 4, TOPIC 1, Szemjonov 3, Bóka 1. Csere: BŐSZ (kapus) 1, DEBRECZENI, Vranac, Karvatski, Kemény 1, Gerdán, Varsandán M. 4 (4), Máthé 1. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3, 12. p.: 4–6, 18. p.: 7–7, 24. p.: 9–10, 36. p.: 11–13, 42. p.: 12–15, 48. p.: 14–17, 54. p.: 14–19.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Piros lap: Fazekas a 27., Dobó a 40. percben.
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4.