Tóth többet kapott annál, mint amit remélt

Kétgólos győzelmet aratott a nyári felkészülés időszak első edzőmérkőzésén az Eger Eszterházy SzSE. A B. Braun Gyöngyös elleni erőfelmérő pozitív tapasztalatokkal szolgált Tóth Edmond vezetőedző számára. Pénteken Dabason lépnek pályára Bajorhegyi Ádámék.

Az újonnan érkezett játékosok közül Hegedüs Márk hat, Molnár Balázs négy, Rédei István három, míg Rolandas Bernatonis két góllal vette ki a részét a mátraaljaiak elleni győzelemből. A siker feltétlen önbizalom növelőként hathat formálódó csapatunk számára. A mieink a találkozó nagy részében magabiztos előny birtokában kézilabdázhattak, a vendégek az utolsó tíz percbe lépve egyenlítettek, de megtörni nem sikerült Takács Bencééket.
Így látták az edzők
Tóth Edmond, az egriek edzője: – Nagy lelkesedéssel kezdtünk, aztán a második félidőben visszaesett a teljesítményünk. Biztos voltam benne, hogy a szívünk visz majd bennünket előre, nem a lábunk. A felkészülés harmadik hetében járunk, ezekben a napokban a legnagyobb a terhelés. Délelőtt is kemény edzésen vettek részt a srácok, még nem az eredményességen van a hangsúly. Szerettem volna mérkőzésen is látni az újakat, hogy ilyen rövid idő alatt mennyire tudtak beilleszkedni. E tekintetben jóval többet kaptam annál, mint amire számítottam.
Konkoly Csaba, a gyöngyösiek edzője: – Kicsit csalódottak vagyunk, még ha edzőmeccsről is volt szó. A légiósaink betekintést nyerhettek a magyar bajnokság várható légkörébe, parázs, talán túlságosan is kemény csatán vagyunk túl. Ami pozitívum, hogy ötgólos hátrányban sem adtuk fel a küzdelmet, de amikor ledolgoztuk a különbséget már nem bírtuk idegekkel a csatát. Ebben feltétlen fejlődni kell, az adok-kapokban ne csak a kapok-oldalon álljunk. Igyekeztünk gyorsan játszani, s ebben megmutatkoztak azok a hibákat, amiket még orvosolni kell.

A jegyzőkönyv

Eger Eszterházy SzSE–B. Braun Gyöngyös 32–30 (20–15)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 300 néző. V.: Sándor L., Szikszay Cs.
Eger: Repóth – Lezák 4, Rédei 3, Bajorhegyi, Kiss G., Hegedüs M. 6, Szepesi I. 6 (3). Csere: Takács 1, Dobó Zs. 2, Bernatonis 2, Füzi 3, Molnár B. 4, Vaskó 1, Tóth R.
Gyöngyös: Tóth M. – Urbán 3, Markez 7 (4), Sipeki 3, Vilovszki 3, Herceg 3, Varsandán M. 3. Csere: Buzogány (kapus), Gerdán, István, Krivokapics 1, Gábori 2, Ubornyák 4, Igó 1.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2, 12. p.: 8–5, 18. p.: 12–8, 24. p.: 17–11, 36. p.: 22–16, 42. p.: 24–21, 48. p.: 26–25, 54. p.: 29–29.
Kiállítások: 14, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4.
Csapatunk legközelebb pénteken 11 órától a szintén NB I-es Dabas vendégeként lép pályára. A találkozó 11 órakor kezdődik az OBO Arénában.