Továbbra is veretlenül

A nyíregyházi rangadót 24-27-re nyerte az SBS Eger Eszterházy, s ezzel Rosta István csapata már pontelőnnyel vezeti a tabellát.

Nyír-Flop-Holding Nyíregy – SBS Eger Eszterházy  24-27 (12-13)
Jv: Nagy Ferenc, Túróczy József, néző: 300 fő

Eger: Kovács, Vancsics 3 Kocsis 1, Dobó 9, Kiss, Szűcs 2, Halász 6,
Csere: Repóth (kapus), Szilágyi, Lezák 1, Éliás, Padla 2, Menyhárt 3

Az eredmény alakulása: 6. per c 2:2, 12. p. 7:4, 18. p. 10:8, 24. p. 10:10, 36. p. 15:16, 42. p. 17:20, 48. p. 19:24, 54. p. 23:26

Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteres: 7/5, ill.1/1

Igazi rangadó, jó hangulat. Ez várta a szurkolókat a nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnázium tornacsarnokában, az NB I B keleti csoportjának 4. fordulójában. Az egri gárdának Szabó Pétert és Tóth Emilt, sérülés miatt nélkülözve kellett pályára lépnie a nyírségiek otthonában.

A várva várt rangadó első félidejében a házigazdáké volt a főszerep. A 7. percig fej-fej mellett mentek a csapatok, de utána a nyírségieknek sikerült ellépniük és három gólra növelni az előnyt. A hazai csapatnál a korábban Egerben játszó Varga László szenvedett sérülést, de ennek ellenére tartani tudták az előnyüket, egészen a 22. percig, amikor is újra egálba került a két csapat, sőt Rosta István együttese fordítani tudott az álláson. Bár a tavaly még Egerben játszó Kőrizs István védéseivel megnehezítette a vendégek dolgát, de a másik oldalon Kovács János is remekelt a kapuban. A szünet előtti hajrában az Eger meg tudta tartani a vezetést és egy gól előnnyel mentek az öltözőbe.

A második félidőben állandósult az egriek fölénye. Az idő múlásával érezni lehetett, hogy a házigazdák fáradni kezdenek és egyre több hibát vétenek, amit az ellenfél ki is használt. Tíz perccel a vége előtt már öt góllal vezetett az Eger (20:25), amikor a Nyíregyháza kissé feléledt és már 23:26-ot mutatott az eredményjelző, ám három rontott támadás után már csak egy találatot tudott szerezni Varga Zsolt csapata. A háromgólos előny megmaradt a vendégeknél, egészen a végéig, a találkozó 24-27-es, egri győzelemmel zárult. A mérkőzés legeredményesebb egri játékosa Dobó Zsolt lett, aki kilenc góllal járult hozzá a győzelemhez.

Fotó: Pusztai Sándor