Tyúklépéssel haladunk előre

Megjártuk a mennyet és a poklot is a NEKA elleni találkozón. Négy perccel a mérkőzés vége előtt még négy góllal vezettünk, a végjáték azonban kellemetlen fordulatot hozott. Az akadémisták pontmentése az előzmények ismeretében vereséggel ér fel.

Kiegyenlített első félidőt követően, a második játékrészt 6–1-es sorozattal nyitotta a vendégcsapat. Kétgólos előnyünk hamar elillant, s 15–18-as állásról már nekünk kellett futni az eredmény után. A 49. percben 23–23-nál értük utol a látogatókat, s máris egy új mérkőzés kezdődött. Nem veszítettünk a lendületünkből, a 8–1-es sorozattal már a siker kapujában érezhettük magunkat. Igazi oroszlánbarlangot teremtett a Kemény Ferenc sportcsarnok közönsége, amely a négygólos előny birtokában bizakodásra adhatott okot. A végjátékban azonban a megingásainkat könyörtelenül kihasználta az ellenfél, s mondhatjuk, hogy a sírból hozta vissza az egyik pontot.

A férfi NB I. 15. fordulójának mérkőzésén:
SBS-EGER–NEKA 29–29 (14–12)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 700 néző. V: Felhő, Öcsi.
EGER: Balogh T. – Lezák 3, Pulay 2 (2), Tóth R., Machác 4, ESZTEKI 8, Molnár B. 2. Csere: Seprős (kapus), KISS G., GAVIDIA, BERNATONIS 9, Kovács M. 1. Edző: Tóth Edmond
NEKA: ALEKSZA – Krakovszki Zs. 1, PAPP T. 4, DELY 4, Tárnoki 2, Fekete D. 1, KOVÁCS G. 6 (3). Csere: Takács (kapus), Krakovszki B. 3, Draskovics 1, Mikita B., Buri 1, TEMESVÁRI 3, Kiss A. 1, Sisa 2, Stranigg J. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2, 12. p.: 6–5, 18. p.: 8–7, 24. p.: 11–10, 36. p.: 15–17, 42. p.: 18–20, 48. p.: 21–23, 54. p.: 26–23
Kiállítások: 2, ill. 0 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3.