Ügyesen és bátran játszottak az U11-es csapataink Bőcsön

Kecskemétről üres kézzel távoztak az ifjúságiak és a serdülők is. Az U15-ös csapat megszerezte első győzelmét a felsőházban. Hevér Tibor, Benei Ákos, Nagy Zoltán, Kovács Péter és Nagy Roland értékel. Újabb utánpótlás összeállításunkban öt korosztály eredményeit gyűjtöttük csokorba.

U20, I. osztály, Kelet
A 19. fordulóban:
KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP–EGER SZSE 33–27 (17–10)
Az egri góldobók: Kerezsi Á. 9, Szabó B., Márton I., Ádám G., Lukács B. 3–3, Molnár-Nagy M., Oláh N. 2–2, Halász R., Dér-Herendovics B. 1–1.
Hevér Tibor megbízott edző: – Már a mérkőzés elején jelentős hátrányba kerültünk, amely folyamatosan nőtt. Igyekeztem forgatni a csapatot, de csak a szépítésre futotta az erőnkből. Megérdemelten nyert a hazai csapat, komoly leckét kaptunk dinamikából és keménységből.
Következik: Eger SZSE–Csepel DSE, március 30., csütörtök, 18.15.
***
U20, III. osztály, C-csoport
A 16. fordulóban:
HAJDÚNÁNÁS FKK–EGER SZSE II. 31–26 (20–16)
Az egri góldobók: Kerek K. 7, Tóth Z. 6, Lehnert P. 4, Lukács D., Sebestyén B., Molnár P. 2–2, Lukács T., Cseh P., Ortutay-Farkas B. 1–1
Benei Ákos edző: – Saját magunkat vertük meg.
Következik: Enjoy Robotics Fehérgyarmati VSE–Eger SZSE II., április 1., szombat, 15.00.
***
U18, I. osztály, Kelet
KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP–EGER SZSE 26–24 (11–13)
Az egri góldobók: Zombori I. 6, Dér-Herendovics B., Márton I. 4–4, File B., Juhász L., Kocsmár B. 3–3, Papp Á. 1.
Hevér Tibor edző: – Az 57. percig vezettünk, az utolsó három percet 2–0-ra elbuktuk. Szörnyű érzés így kikapni. A hozzáállás, akarat, védekezés rendben volt, de a támadójátékunkra ismét nem lehetünk büszkék. Dolgozunk tovább, hogy a következő mérkőzésre minden téren megfelelő szinten legyünk.
Következik: Eger SZSE–Balmazújvárosi KK, március 30., csütörtök, 16.30.
***
U15, II. osztály, I-csoport
A felsőházi rájátszás 2. tornáján (Nyíregyháza):
KISVÁRDA KC–EGER SZSE 24–26 (9–15)
Az egri góldobók: Sass D. 7, Hegedüs M. 6, Kozma D. 4, Görömböly G., Burkus M. 3–3, Bátai Sz. 2, Sütő Z. 1.
EGER SZSE–ENJOY ROBOTICS FEHÉRGYARMATI VSE 33–40 (17–21)
Az egri góldobók: Burkus M. 8, Görömböly G., Kozma D. 6–6, Bátai Sz. 4, Hegedüs M., Maszlag B. 3–3, Sass D. 2, Lakatos K. 1.
Nagy Zoltán edző: – A Kisvárda ellen izgalmas összecsapáson megszereztük az első győzelmünket a felsőházi rájátszásban. A második mérkőzésen viszont rengeteget hibázva kikaptunk. Nagyon megterhelő 2×50 percet játszani egy nap minden csapatnak. Különösen koncentrációban fáradtunk el, így messze elmaradtunk a valós tudásunktól.
A 3. fordulót április 16-án Kisvárdán rendezik.
***
U13, I. csoport (Borsod, Hajdú, Szabolcs)
A 7. fordulóban (Nyírpazony):
PIKOPACK FÜZESABONYI SC–EGER SZSE 23–16 (11–8)
HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE–EGER SZSE 32–24 (16–12)
EGER: Papp Ábel, Lugosi Csanád (kapusok), Bajzát Dávid, Czank Zsombor, Nagy Dávid, Czverencz Marcell, Pósa Csongor, Varga Lőrinc, Szeredi Zsombor, Zakar Dominik, Balogh Balázs, Bóta Benett, Szabó Rajmund, Csépányi Ákos, Janohin Péter, Nagy Vince, Szepesi Ádám, Svábik Alex
Kovács Péter megbízott edző: – Nagyon ügyes, jó csapatot irányíthattam. Mindkét meccsen példás volt a küzdeni akarás, megcsinálták amit kértem tőlük. Ügyesen játszottak, nincs okuk az elkeseredésre. A másik két csapat is remekül játszott, csak pontosabbak voltak. Szerintem ez egy remek csapat és sok sikert kívánok a gyerekeknek a továbbiakban.
A 8. tornát április 16-án az egri Kemény Ferenc Sportcsarnokban rendezik.
***
U11, II. csoport (Borsod, Heves, Nógrád)
Ebben a korosztályban még nincs eredményszámítás.
A 6. fordulóban (Bőcs):
EGER SZSE-HUNYADI: Papp Benedek, Bóta Richárd (kapusok), Prokaj Dávid, Kiss Félix, Papp Szabolcs, Murányi Roland, Sajgó Ádám, Sajgó Levente, Nagy Balázs, Szalkai Keve, Nádudvary Botond, Vincze Kristóf, Kiss Ádám, Tarkó Tamás
EGER SZSE-PÁSZTORVÖLGY: Erdélyi Olivér (kapus), Pósa Ábel, Horváth-Suhajda Borisz, Demeter Mihály, Tóth Noel, Ladányi Boldizsár, Márton Ákos
Nagy Roland edző: – Elégedett vagyok mind a két csapattal, bátran és ügyesen játszottak a gyerekek. Nagyon tetszett mindenki hozzáállása!