Újabb egygólos vereség

A Cegléd elleni összecsapás is a végjátékban dőlt el, s ismételten nem az egriek javára. A férfi NB I 12. fordulójának mérkőzésén a kiélezett szituációkban rossz döntéseket hoztak Padla Józsefék.

– Magunkat vertük meg – vont mérleget a találkozót követően Rosta István, az egriek vezetőedzője. – Rengeteg rossz döntést hoztunk, ami ilyen szinten végezetes lehet, s ez bebizonyosodott. Sokszor fegyelmezetlennek, pontatlannak bizonyultunk. Megvolt a lehetőségünk a jobb eredményre, csak saját magunkat okolhatjuk az újabb vereség miatt.
Kökény István, a ceglédiek mestere érthetően elégedetten nyilatkozott, szerinte teljesen megérdemelt a győzelmük.
– Végig kézben tartottuk a meccset, az összkép alapján rászolgáltunk a két pontra – fogalmazott.
A vírusos hasmenéssel bajlódó Szabó Péter nélkül volt kénytelen csatába indulni az újonc egri gárda, amely a mérkőzés nagy részében futott az eredmény után. Az utolsó 10 percnek 21:21-es állásról indultak a csapatok, a hazaiak ekkor kettős emberelőnyben kézilabdázhattak. A találkozó hátralévő részében felváltva estek a találatok, a végén idő túli szabaddobásból egyenlíthetett volna az Eger, ám Padla József lövése a kapufáról kifelé pattant.
A 12. forduló mérkőzésén:
Eger SBS Eszterházy-Ceglédi KKSE 24:25 (13:16)
Eger, körcsarnok, 700 néző. V..Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki.
Eger: Kovács J. – Vancsics 3, Padla 5 (3), Bajorhegyi, Dobó 5, KOCSIS CS. 5, Iváncsik Á. 1. Cs.: RADULESCU (kapus), Halász 2, Takács 3, Kiss G., Szilágyi D., Szűcs. Edző: Rosta István.
Cegléd: Abramovics – Ország, PERISICS 6 (3), Lepsényi 3, TÓTH N. 5, Andelics 4, Hódi L. 2. Cs.: Bősz (kapus), Borsos 2, Sipeki, Lászlai 2, Kun 1. Edző: Kökény István.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3:2, 12. p.: 4:5, 18. p.: 6:8, 24. p.: 11:11, 36. p.: 15:17, 42. p.: 17:19, 48. p.: 18:20, 54. p.: 21:21.
Kiállítások: 6, ill. 18 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3.
További eredmények: Szeged-Csurgó 33:25, Komló-Balmazújváros 26:23, Mezőkövesd-Orosháza 21:26, PLER-Balatonfüred 27:25, Gyöngyös-Tatabánya 17:22.
Következik: Eger SBS Eszterházy-Grundfos Tatabánya KC, november 11., szerda, 18.00.