A Fradi ellen is hibátlan maradt a mérleg

A bajnokság kilencedik fordulójában a FTC csapatát fogadták a mieink a körcsarnokban. Előzetesen nagy csatát ígért a Fradi elleni mérkőzés, hiszen a vendégek három győzelemmel a hátuk mögött és a tabellán elfoglalt negyedik hellyel érkeztek Egerbe.

Ennek megfelelően a mérkőzés elején felváltva estek a gólok, fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az első játékrész derekától varázsütésre lényegesen agresszívabbá vált a hazai csapat védekezése, illetve a támadásban is a pontosabb befejezéseknek köszönhetően sikerült ellépnünk a fővárosiaktól és már az első félidő végére megnyugtató különbséggel mehettünk az öltözőbe.

A meccs krónikájához tartozik Kocsis Csaba fejsérülése, de a beállós tudta folytatni a játékot.

A második félidőben egri részről azok a játékosok is lehetőséget kaptak, akik az eddigi fordolókban kevésebb időt töltöttek pályán, de a múlt héten tapasztaltakkal ellentétben ez a rotáció most megakasztotta a csapatot.  Sok hiba csúszott a befejezésekbe, az eladott labdák száma több volt, mint az eddigi mérkőzéseken összesen. A végére sikerült összekapnunk magunkat, de a zöld-fehérek 18-13-ra nyerték a második félidőt. Az SBS-Eger győzelme egy pillanatig  sem volt kérdéses a második félidőben, csupán a két csapat közötti gólkülönbség mérete okozhatott izgalmakat a nézőtéren. Végül kilenc góllal nyertük a találkozót, ami az egész mérkőzésen mutatott játék összességét tekintve reálisnak mondható.

SBS Eger Eszterházy SZSE – FTC Bástyamillenium 38:29 (25:11)
Eger, 400 néző, vezette: Alapi Ariel, Kovács Tamás

Eger: Repóth, Kiss, Nyeste 2, Szabó P 5, Szilágyi 3, Szabó T 1, Lezák 4, Kőrizs, Zalai 2, Terenyei, Pereverzia, Kocsis 3, Padla 5, Pálos 8, Pánczél 3, Menyhárt 2. Edző: Csík János

FTC: Tuba Kovács, Molnár, Takó 8, Kónya 3, Békefi 1, Gyurcsovics, Félegyházi 1, Kovács, Hadobás, Pozsgai 6, Iváncsik, Márkus 3, Szovszki 2, Mogyorósi 3, Szabó, Cseh 2. Edző: Adorján Gábor

Hétméteresek: 5/2 illetve 4/2.
Kiállítások: 6 illetve 8 perc.
Az eredmény alakulása: 4:2, 9:5, 17:7, 20:9, 25:11, 28:15, 30:19, 32:20, 33:24, 38:29.

Csík János: – A héten játszott kupamérkőzéssel a hátunk mögött lendületes első félidővel kezdtünk. A második félidőben nem a megszokott felállásban léptünk pályára és ez meg is látszott a játékunkon, az ellenfél kihasználta a hibáinkat. Ez előfordul, van ilyen is. Ezzel együtt úgy gondolom, hogy erősebb csapat vagyunk és illett megnyernünk a mérkőzést.

A következő hétvégén csapatunk a Lajosmizse otthonába látogat.