Újabb két pont a zsebben

A bajnokság 15. fordulójában az SBS Eger-Eszterházy csapata Törökszentmiklósra utazott, ahol kilenc gólos győzelemmel újabb két pontot szerzett.

NB I/B Keleti csoport, 15. forduló

Arago Törökszentmiklósi KE – SBS Eger-Eszterházy 21:29 (10:16)
150 néző. V.: Bacs J., Bóna Sz.

Eger: Kovács J. – Lezák 1, Padla 5, Szűcs 3, Kocsis 3, Szabó P. 8 (2), Menyhárt 2 Cs.: Repóth (kapus), Dobó 3, Kiss G., Vancsics 1, Szilágyi 1, Zelei 1, Péter G. 1

Az eredmény alakulása: 6. perc: 1:3, 12. p.: 3:8, 18. p.: 6:10, 24. p.: 9:12, 36. p.: 12:20, 42. p.: 13:21, 48. p.: 14:23, 54. p.: 16:25

Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2

A tavaszi szezon második mérkőzésén idegenben lépett pályára az SBS Eger-Eszterházy csapata az ellen a Törökszentmiklós ellen, akikkel szemben az őszi forduló során kilenc gólos győzelmet arattak. A csapatnak a héten betegséggel küzdő Halász Máté játékát ezúttal nélkülözni kellett.

Az első félidőben a megfelelő védekezés mellett a gyors és dinamikus játék hamar meghozták az előnyt az vendégek számára. Végig az egriek akarata dominált, és már a félidő végére hat gólos előnynél mehettek szünetre a Rosta-tanítványok.

A folytatásban sem változott a játék képe, az egriek egy percre sem engedték ki a kezükből az irányítást, sőt fokozni tudták a tempót. Rosta István mindenkinek játéklehetőséget tudott adni, így a két legfiatalabb, Zelei Botond és Péter Gábor is pályára lépett és mindketten gólt is szereztek. A találkozó legeredményesebb játékosa a nyolc gólt szerző Szabó Péter lett.

Ezzel a győzelemmel továbbra is a tabella élén áll az egri csapat.

Jövő héten előrehozott időpontban, február 18-án szerdán, hazai környezetben játszik majd Rosta István csapata. Ellenfele a Mezőkövesdi KC U23-as csapata lesz majd. A találkozót 17:30-tól rendezik meg a Leányka úti Eszterházy Sportcsarnokban.