Újabb két pontot hozott a hétvége

Újabb nyertes mérkőzést tudhat maga mögött az SBS Eger Eszterházy férfi kézilabda csapata az NB I/B keleti-csoportjában. Csík János alakulata a vendég Primavera Mizse KC-t győzte le 34-26-ra a bajnokság 22. fordulójában.

Férfi kézilabda NB I/B., keleti-csoport, 22. forduló
SBS Eger Eszterházy  – Primavera Mizse KC 34-26 (17-12)
Kemény Ferenc Sportcsarnok 150 néző. Játékvezetők: Hargitai I. G., Markó G.
Eger: Repóth – Lezák 3, Padla 3, Kiss G. 4, Kocsis Cs. 3, Szabó P. 7 (3), Pálos 1. Cs.: Kőrizs (kapus), Szabó T. 1, Zalai 2, Szűcs 5 (1), Szilágyi D., Nyeste 4 (2), Menyhárt 1, Terenyei Ákos

Hétméteresek: 8/6 illetve 1/1
Kiállítások: 8 perc illetve 12 perc

Az eredmény alakulása. 6. perc: 4:3, 12. p.: 9:6, 18. p.: 10:8, 24. p.: 14:10, 36. p.: 20:15, 42. p.: 23:16, 48. p.: 27:19, 54. p.: 30:21.

Egy feljövőben lévő, erős lajosmizsei csapatot vártak az egriek a hétvégén, egy olyan csapatot, akinek tavasszal mindössze egy vesztes mérkőzése volt. Az első félidő elején mindez még érezhető volt a vendégek játékán. A csapatok nem nagyon találtak fogást egymáson, egyik fél sem tudott számottevő előnyre szert tenni. Ebből a kiegyenlített küzdelemből a huszadik perc után tudtak a házigazdák kilépni. Fokozatosan növelni tudták előnyüket és a szünetre már egy megnyugtató ötgólos vezetéssel mentek az öltözőbe.

A fordulás után már egy összeszedettebb játékot produkált a hazai csapat, ezzel együtt a Mizse egyre inkább fáradtabb arcát mutatta. Kiütközött a két csapat közötti erőnléti különbség és az Eger lépésről-lépésre egyre nagyobb előnyre tett szert, ami sokszor már tízgólnyira nőtt. Bár az egriek játéka ezúttal nem volt lehengerlő, de összességében nem forgott veszélyben a magabiztos győzelem. A találkozó 34-26-os végeredménnyel zárult.

A hétvége krónikájához tartozik, hogy a nagy rivális Balmazújváros is megnyerte a szombati mérkőzését, így négy fordulóval a bajnokság vége előtt az SBS Eger Eszterházy továbbra is egy pont előnnyel áll a tabella élén.

A húsvéti ünnepek miatt egy hetet szünetelni fog a pontvadászat. Az egriek jövő héten a Váci KSE csapatával játszanak majd edzőmérkőzést. A várva-várt Eger-Balmazújváros rangadóra pedig április 26-án, szombaton kerül majd sor, amelynek a Kemény Ferenc Sportcsarnok ad otthont.

Fotó: Szántó György