Újabb két ponttal továbbra is a tabella élén

A bajnokság 8. fordulójában az FKSE Algyő vendége volt Rosta István csapata. Az egriek ezúttal is begyűjtötték a két pontot és továbbra is veretlenek az őszi szezonban.

NBI/B Keleti csoport, 8. forduló

FKSE Algyő – SBS Eger Eszterházy 26-29 (12-15)
Jv: Tomecskó-Hunyadi Tamás, Unyatinszki Tamás, néző: 200 fő

Eger: Kovács, Vancsics 3, Kiss, Dobó 4, Kocsis 1, Szűcs, Halász 7
Csere: Repóth (kapus), Menyhárt 2, Szabó 9 (4), Szilágyi 2, Lezák, Éliás 1, Tóth

Az eredmény alakulása: 6. perc 1:2, 12. p. 4:4, 18. p. 8:7, 24. p. 10:12, 36. p.15:18, 42. p. 18:21, 48. p. 21:25, 54. p. 23:28

Kiállítások: 6 ill. 10 perc
Hétméteres: 3/2 ill. 7/4

A bajnokesélyes egri csapat az NB I B-ben újonc, de a stabil középmezőnyben szereplő Algyő ellen lépett pályára a rövid őszi szünet után.

A hosszú utazás után talán kissé fáradtan kezdték a játékot az egriek, az első öt percben két büntetőt is kihagytak. Ennek ellenére fej-fej mellett mentek a csapatok, egészen a 17. percig, amikor is a motiváltan játszó házigazdák már 8-6-ra vezettek. Ekkor Rosta István időt kért és ez meghatározta a vendégek további játékát. Az Egernek sikerült egyenlíteni, majd átvette a vezetést és a félidő végére már háromgólos előnnyel mehettek az öltözőbe.

A második játékrészben is folytatódott a kiegyenlített küzdelem, igazából egyik csapat sem tudta igazán érvényesíteni az akaratát, szinte végig megmaradt a 3-4 gólos egri vezetés. A házigazdák védekezése javult az első félidőhöz képest, de támadásban kissé visszaestek. Mindkét csapatnál jellemző volt, hogy több ziccert is kihagytak, de ez is csak a kiegyenlített játékképet erősítette. A találkozót végül a mérkőzést szinte végig stabilan vezető Eger nyerte, háromgólos győzelem született. Az sérülés után visszatérő Szabó Péter első játéka jól sikerült, hiszen az egri csapatban ő szerezte a legtöbb találatot, szám szerint kilencet.

Az NBI B, Keleti csoportban második helyen álló FTC a Békés otthonába szerezte meg a két pontot, szintén háromgólos győzelemmel, s ezzel változatlanul 3 pont lemaradással áll a még mindig veretlen SBS Eger Eszterházy előtt.

A következő héten csapatunk két mérkőzést is játszik: szerdán Vácott folytatjuk a Magyar Kupát, vasárnap pedig végre ismét hazai pályán szerepelnek majd a Rosta-tanítványok.