Újabb nagy skalp

Az utolsó öt percben nem szerzett gólt a Balatonfüred, miközben a mieink háromszor is betaláltak a vendégek kapujába. A szezon utolsó hazai bajnoki mérkőzésén legyőztük az előzetesen jóval esélyesebbnek tartott Balaton-parti gárdát.

Schmid Péter a fontos találatok szerzőjévé lépett elő, hiszen az első félidő utolsó másodperceiben az ő átlövésének köszönhetően előnnyel vonulhattunk a szünetre, majd a végjátékban kétszer is bevette Andó Arián kapuját megteremtve a lehetőséget arra, hogy az utolsó percben a két pontért támadhattunk. A győztes találatot kevesebb mint fél perccel a találkozó vége előtt Rolandas Bernatonis szerezte.
Óriásit küzdött a csapat, amely még azt s elbírta, hogy a védekező specialista, Kiss Gergő bokasérülés miatt ezúttal nem léphetett pályára. A kiélezett csatában a legnagyobb különbség háromgólos egri vezetésnél mutatkozott, amire több alkalommal is akadt példa a mérkőzés során. A hajrában kétgólos hátrányból vissza kapaszkodva harcoltuk ki a győzelmet.

A férfi NB I. 25. fordulójának mérkőzésén:
SBS-EGER–BALATONFÜREDI KSE 25–24 (13–12)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 500 néző. V: Paska D., Vastag S.
EGER: BALOGH T. 1 – Lezák 3 (2), SZUHAREV 4, TÓTH R. 6 (3), MACHÁC 2, BERNATONIS 3, Száva 2. Csere: Kovács M., SCHMID 4, Tóvizi, SZEPESI N. Edző: Tóth Edmond
BALATONFÜRED: Andó 1 – Pedro Rodriguez 3, Kemény 2, TOPIC 4, Szűcs B. 1, SZÖLLŐSI B. 3, Bóka 3. Csere: Bősz (kapus), Kőhegyi 2, MALINOVIC 4, Brandt 1, Pulay, Draskovics. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2, 12. p.: 6–5, 18. p.: 9–6, 24. p.: 11–8, 36. p.: 15–15, 42. p.: 17–17, 48. p.: 21–20, 54. p.: 22–23
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. –.