A tavaszi szezon első fordulójában a Kecskemét csapata látogatott Egerbe. Az Eszterházy Sportcsarnokban megrendezett találkozón magabiztos játékkal tartotta itthon a két pontot az SBS Eger-Eszterházy csapata.

NB I/B Keleti csoport, 14. forduló

SBS Eger-Eszterházy – Kecskeméti TE-Kisokos 30:22
Eger, Eszterházy Sportcsarnok, 250 néző. V.: Kolarovszki Z., Szabó I.

Eger: Kovács J. – Vancsics 4, Padla 6, Halász 3, Kocsis 1, Szabó P. 7 (2), Szűcs 2. Cs.: Repóth (kapus), Dobó 5, Kiss G., Szilágyi 1, Lezák 1, Menyhárt, Zelei, Péter G.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 2:0, 12. p.: 7:4, 18. p.: 10:7, 24. p.: 13:10, 36. p.: 21:16, 42. p.: 21:19, 48. p.: 23:20, 54. p.: 27:22

Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/5

Jól indult a tavaszi szezon Rosta István gárdája számára, hiszen az egriek úgy léphettek pályára vasárnap, hogy már tudták: előző nap a nagy rivális Fradi alulmaradt a Nyíregyháza otthonában. Ezért a mienk „csak” győznie kellett a Kecskeméttel szemben ahhoz, hogy újra három pont előnnyel álljanak a tabella élén.

A Kecskemét ősszel nem adta könnyen a két pontot, akkor csupán egy góllal nyert az Eger a hírös városban. Most sem számított könnyű ellenfélnek, de a végeredmény felülmúlta a várakozásokat.

A találkozót remekül kezdték a házigazdák, a kemény védekezésnek köszönhetően a Kecskemét csupán a nyolcadik percben lőtte az első gólját. Ekkor 6:1 volt már az állás. Azonban az ellenfélnek sikerült összekapnia magát és a zsinórban szerzett négy góllal visszatértek a játékba. Egri időkérés után a mieink rendezték soraikat és újabb komolyabb előnyre tettek szert, a félidőre már hat gólos előnnyel, 18:12-nél mentek az öltözőbe.

A folytatásban, a második játékrész elején felválta estek a gólok. A vendégek többször is hétméteres büntetőhöz jutottak és rendre értékesítették is azokat. Az egriek – talán a jelentős előny tudtában – ismét eresztettek a gyeplőn és ennek köszönhetően már három gólra zárkóztak fel a kecskemétiek. Azonban, ahogy a mienk megérezték, hogy szorul a hurok, újra formába lendültek és ez már a mérkőzés végéig kitartott. A találkozót nem várt különbséggel, magabiztosan nyerte az Eger. A végeredmény 30:22 lett.

A közönség több kiváló egri teljesítménynek is örülhetett: a védekezésünkben a kapus Repóth Dániel, valamint a visszatérő Kiss Gergő, míg a támadásban Szabó Péter, Padla József és Dobó Zsolt is remek formában volt.