Újra lendületben

A bajnokság 18. fordulójában ismét régi arcát mutatta az SBS Eger Eszterházy csapata. A múlt hétvégén elszenvedett PLER elleni váratlan vereség után most ismét igazi csapatjátékkal vívták ki a győzelmet az egriek a Pick Szeged II ellen.

SBS Eger Eszterházy – Pick Szeged II. 34:23 (16:15)
Eger, körcsarnok, 200 néző. V.: Bócz L., Wiedemann V.
Eger: Repóth – Lezák 5, Padla 5, Kiss G. 1, Kocsis Cs. 4, Pálos 5 (1), Szabó P. 2 (1). Cs.: Kőrizs (kapus), Pánczél 5, Szabó T. 1, Szűcs. 3 (1), Zalai 1, Szilágyi D. 1, Menyhárt, Nyeste 1.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:4, 12. p.: 6:7, 18. p.: 7:9, 24. p.: 12:12, 36. p.: 20:16, 42. p.: 26:16, 48. p.: 30:20, 54. p.: 31:22.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2.

Az első félidőt még beárnyékolta a múlt heti vereség. Érződött a görcsösség a házigazdákon, nagy volt a bizonyítási vágy, talán ez volt az oka, hogy nehezen lendültek játékba. Rendszerint hátrányban volt az Eger, inkább a Tisza-partiak diktálták az iramot. A félidő végére azonban sikerült egy jobb hajrát produkálni, s csak ennek volt köszönhető, hogy minimális, egy gólos hazai vezetésnél, 16-15-ös állásnál tértek pihenőre a csapatok.

A második félidőben, akárcsak a hétvégi időjárás, fényes arcát mutatta meg az Eger. Igazán látványos játéknak örülhettek a szurkolók. Az ellenfél láthatóan elfáradt, a hazaiak nagyobb tempót diktáltak, kiütközött a két csapat közötti fizikális különbség. Az egrieknek sikerült elhúzni több, lerohanásból szerzett góllal. Ez láthatóan megnyugtatta Csík mester tanítványait, akik ezután igazán lendületes játékot produkáltak. A félidő vége felé a szegediek még talpra tudtak állni, s közel egálban játszani, de ez a mérkőzés kimenetelén nem, csak a gólok számán tudott változtatni. A találkozót az SBS Eger Eszterházy 34-23-ra nyerte. Összességében elmondható, hogy kiemelkedő egyéni teljesítményt nem, de annál jobb, igazi csapatjátékot láthattunk az Egertől.