Ünnephez méltó előadás

Drámai mérkőzésen, a végletekig kiélezett csatában maradt alul az újonc Eger SBS Eszterházy a B. Braun Gyöngyös vendégeként a férfi NB I 6. fordulójának megyei rangadóján.

– Kiélezett, férfias küzdelmet láthatott a népes közönség, amely így is és úgy is elsülhetett volna – összegzett a találkozót követően Debre Viktor, a gyöngyösiek vezetőedzője. – Nehéz feladat elé állított bennünket az Eger, a végén nüánszon múlt a sikerünk. A végjátékban meg volt a labdájuk az egyenlítéshez, de nem sikerült élniük a lehetőséggel. Mindezek ellenére úgy érzem, rászolgáltunk a győzelemre főleg annak ismeretében, ahogy elbánt velünk a sors legutóbb a mezőkövesdiekkel szembeni mérkőzésen. Értékes, és nagyon fontos két pont ez a számunkra!

Rosta István, az Eger SBS Eszterházy vezetőedzője a vereség ellenére az elismerés hangján szólt a mérkőzésről és játékosai teljesítményéről egyaránt.

– Örömteli, hogy rengeteg egri szurkoló elkísért bennünket, és végig lelkesítették, buzdították a csapatot – fogalmazott a lakhelyét illetően gyöngyösi szakember. – A pálya széléről úgy éreztem, sokszor fölénybe is kerültek, a hazai publikummal szemben, s ez a mi játékunknak szólt. Magam sem gondoltam volna, hogy a felsőházba igyekvő, kifejezetten erős kerettel rendelkező hazai csapattal szemben kis újoncként ilyen szoros mérkőzést játszunk. Büszke vagyok a csapatomra, nagyot küzdöttek, rengeteg energiát mozgósítottak, sajnos pontban ezúttal ez nem mutatkozott meg. A végén egy peches momentum keresztül húzta az elképzeléseinket.

A 13. percben, 6:5-ös állásnál szerzett először vezetést a házigazda, amely akkoriban elsősorban Bali Richárd góljainak köszönhetően tartotta a lépést az egriekkel. Az első félidőben meghatározó szerephez jutó átlövő, a találkozó első felében hét találatig jutott, nagyban meghatározva ezzel a gyöngyösiek eredményességét. Negyedóra játék után már 8:5-ös állást mutatott az eredményjelző, amikor Rosta István elérkezettnek látta az időt, hogy szóljon övéihez. Az időkérés jelentős fordulatot nem hozott, arra ugyanakkor jó volt, hogy ne nőjön tovább a különbség.

Alig telt el négy perc a második félidőből, amikor egy Bajorhegyi Ádámmal való ütközés után Juhász Károly társai ölében hagyta el a játékteret, a kiváló irányító játékos később már nem is tudott visszatérni a pályára. Az eredményben állandósult a két-három gólos különbség, mindkét együttesnek adódtak jobb és kevésbé sikeres időszakai. A hajrában sikerült ismét egy gólra zárkózni Dobó Zsoltéknak. Fél perc maradt hátra a találkozóból, amikor Varsandán Milán a Szabó Péterrel szemben elkövetett szándékos ütéséért azonnal piros lapot kapott, így emberelőnyben támadhatott a döntetlenért a megyeszékhelyi gárda. A pattanásig feszült végjátékban három másodperccel a végső dudaszó megszólalása előtt Padla József vállalkozott lövésre, kísérletét azonban Tamási Zsolt hárította.

A két csapat történelmi mérkőzése az ünnephez méltó előadást hozott. Az immár dr. Fejes András nevét viselő városi sportcsarnokot színültig megtöltötték a drukkerek, akik remek hangulatot varázsoltak a mérkőző felek számára. A pályán férfias, kemény csata dúlt, törlés, ápolás miatt azonban rengeteg játékmegszakítás vált indokolttá. A maratoni összecsapást az utolsó másodpercekig nyílt küzdelem tette emlékezetessé.

További eredmények: Komló–Szeged 25:38, Cegléd–Balatonfüred 24:24, Balmazújváros–Tatabánya 24:18, Mezőkövesd–PLER-Budapest 26:24, Vác–Csurgó 27:27.

A jegyzőkönyv

B. Braun Gyöngyös–Eger SBS Eszterházy 23:22 (13:12)

Gyöngyös, sportcsarnok, 1100 néző. V.: Dobrovits, Tájok.

Gyöngyös: Hudák – Szalafai 2, Juhász K., Marczinkó 1, Koller 2, BALI R. 7, Varsandán M. 3. Cs.: TAMÁSI (kapus), Sándor Á., Szemikov 1, Kovacsics, Falcon 1, Nagy B. 4 (3), Debreczeni 1, Mester 1. Edző: Debre Viktor.

Eger: Radulescu – Vancsics 2, Padla 5 (2), TAKÁCS B. 5, Kocsis Cs. 1, DOBÓ ZS. 2, Iváncsik Á. 1. Cs.: KOVÁCS J. (kapus), Kiss G. 1, BAJORHEGYI, Halász, Dimitrovszki 1, SZABÓ P. 4. Edző: Rosta István.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:3, 12. p.: 5:5, 18. p.: 9:7, 24. p.: 12:10, 36. p.: 15:14, 42. p.: 18:15, 48. p.: 20:18, 54. p.: 22:19.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2.

A 7. forduló párosítása. Szeptember 22., kedd, 18.00: Szeged–Vác. Szeptember 25., péntek, 18.00: Csurgó–Balmazújváros, Tatabánya–Cegléd, PLER-Budapest–Eger SBS Eszterházy. Szeptember 26., szombat, 18.00: B. Braun Gyöngyös–Komló. Szeptember 27., vasárnap, 18.00: Balatonfüred–Orosháza.