Véget ért a Ligakupa, köszönet a fiataloknak

A HE-DO B. Braun Gyöngyös elleni mérkőzés jelentette az utolsó megmérettetést az SBS-Eger ifjúsági csapata számára a Ligakupa B-csoportjában. A mátraaljaiak erődemonstrációt tartottak a Kemény Ferenc Sportcsarnokban.

A mindössze hét mezőnyjátékossal és egyetlen kapussal harcba induló egri gárda, jelentős túlerővel találta szembe magát. A minden tekintetben hatalmas fölényben lévő Gyöngyös bő negyedóra játékot követően már 16–1-re vezetett. A pályára lépő egri fiatalok előtt ennek ellenére jár a kalapemelés, hiszen teljesen esélytelenül is tisztességgel küzdöttek, komoly sportemberi nagyságról tanúbizonyságot téve.
Az SBS-Eger egy győzelemmel és öt vereséggel zárta a Ligakupa csoportküzdelmeit, így a sorozat történetében először nem lehet részese a negyeddöntős küzdelmeknek. A gyöngyösiek csoportelsőként jutottak a legjobb nyolc közé.

A férfi Ligakupa 2. fordulójának mérkőzésén:
SBS-EGER–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 21–41 (8–19)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 100 néző. V.: Altmár K., Horváth M.
EGER: Halász R. – Juhász P. 1, Nagy Zs. 4, Kerezsi 7 (1), Csák M. 2, Halász Sz. 1, Szabó II. Botond 4. Csere: Szabó I. Botond 2. Edző: Tamás Tamás
GYÖNGYÖS: Nagy Benedek – Vaszics 4, Jaros 5, Gráf 7 (4), Vilovszki 2, Nkousa 11, Varsandán M. 2. Csere: Merkovszi (kapus), Mátyás B. 2, Gulyás M., Rosta B. 4, Gerdán, Papp B., Gyallai 4. Edző: Konkoly Csaba.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4, 12. p.: 1–9, 18. p.: 3–17, 24. p.: 5–18, 36. p.: 11–23, 42. p.: 13–27, 48. p.: 15–31, 54. p.: 16–36.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4.
Tamás Tamás: – Kipróbálhattuk magunkat felnőtt játékosok ellen, ami a javunkra válhat a saját bajnokságunkban. Büszke vagyok a maroknyi csapatomra, mert nem adtuk fel, emelt fővel jöttünk le a pályáról.
Konkoly Csaba: – A biztos továbbjutás birtokában mi is igyekeztünk a fiataloknak játéklehetőséget biztosítani. A feladatot megoldottuk, a győzelmünkhöz kétség sem férhetett.